Szczecin/Weekend_100º: Anne Herwanger – warsztaty na temat tworzenia festiwali

Zdjęcie: Szczecin/Weekend_100º: Anne Herwanger – warsztaty na temat tworzenia festiwali

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach Weekendu _100º w Szczecinie Anne Herwanger poprowadzi bezpłatne warsztaty Organizacja festiwalu teatralnego: pojęcia, pytania, podejście kuratorskie. W programie m.in.: prezentacja dziesięciu najlepszych offowych przedstawień ostatniego sezonu, wieloaspektowe ujmowanie tematu europejskiej polityki wobec uchodźców, wspieranie młodych początkujących artystów, uwidacznianie sceny sztuki ulicznej z zapomnianej dzielnicy.

Od prowadzącej:

Podczas pierwszej edycji warsztatów ORGANIZACJA FESTIWALU TEATRALNEGO pracowaliśmy nad strukturą organizacyjną, natomiast podczas drugiej zajmiemy się pojęciem festiwalu teatralnego. Analizując różne koncepcje festiwalowe, zidentyfikujemy rozmaite aspekty tworzenia programu festiwalu teatralnego: przestrzeń, czas, motto, konkretne tematy itp. W oparciu o te kryteria uczestnicy w małych grupach będą tworzyć koncepcje wyimaginowanych festiwali.

Anne Herwanger – ukończyła studia z dziedziny teatru i medioznawstwa oraz filologię germańską w Erlangen, gdzie przez kilka lat organizowała międzynarodowy festiwal tańca i performansu ARENA of the young arts. W Berlinie organizowała m.in. 100° Berlin Festival w Sophiensaele i była kierownikiem produkcji WINTERAKADEMIE w berlińskim Theater an der Parkaue.

Konieczne zgłoszenia:paula@kana.art.pl lub 91-433-03-88.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 15:00

Szczecin: Ośrodek Teatralny KANA, pl. św. św. Piotra i Pawła 4/5

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close