Spektakle

Szczecin/Weekend_100º: Dittrich Frydetzki/Dreit/Flegel/Froelicher/Grief/Worpenberg „Pieśni stepowe”

Zdjęcie: Szczecin/Weekend_100º: Dittrich Frydetzki/Dreit/Flegel/Froelicher/Grief/Worpenberg „Pieśni stepowe”

Wersja do druku

Udostępnij

Podróż przez Łużyce (wschodnia Saksonia) prowadzi do jałowych krajobrazów górnictwa węgla brunatnego, do elektrowni, wymarłych wiosek i lasów, w których osiedliły się wilki. Anna, Adele, Kristina i Marten przywożą z niej doświadczenia i dokumenty. Początkowo obiektywna relacja z podróży zaczyna zmieniać się w drobnych detalach, aby następnie drastycznie przerodzić się w romantycznie apokaliptyczną fikcję. Amerykańscy Indianie i performerzy, przebrani za turystów, ostatni ocaleni, zabierają publiczność w podróż przez upadek pewnego narodu.

Adele Dittrich Frydetzki, Kristina Dreit, Marten Flegel, Anna Froelicher, Charlotte Grief i Felix Worpenberg  studiują teatrologię i teorię kultury na Uniwersytecie w Hildesheim. Ich praca teatralna opiera się na silnym zainteresowaniu wizualnością, rolą publiczności i przywłaszczeniem oraz na analizach gestów i narracji kulturowych, takich jak autentyzm czy patos. Pracują jako kolektyw w płynnych konstelacjach, próbując zrozumieć różne modele zbiorowości. Ich prace były pokazywane na festiwalach Acker’Festival Berlin, Fast Forward Festival Braunschweig i transeuropa2012 Hildesheim.

wstęp: 9,99 zł

Rezerwacja biletów pod numerem telefonu: 91 434 15 61 lub drogą elektroniczną: paula@kana.art.pl (od poniedziałku do piątku między 9 a 15); zakup i odbiór biletów w Piwnicy Kany.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close