Szczecin/Weekend_100º: Interrobang „Preenacting Europe”

Zdjęcie: Szczecin/Weekend_100º: Interrobang „Preenacting Europe”

Wersja do druku

Udostępnij

Jak wygląda przyszłość Europy? Jak reagujemy na rosnące bezrobocie wśród młodzieży, zadłużenie państwa, ksenofobię i eurosceptycyzm? W Preenacting Europe to publiczność w głosowaniu na żywo decyduje o kierunkach politycznych. Który program przyszłości wygra i zostanie zrealizowany? „Europejska Unia Stadna“, demokracja bazowa, oparta na inteligencji stadnej? Czy „Lottokratyczna Republika Europa“, w której polityczne urzędy będą rozlosowywane? Czy też coś całkiem innego, co powstanie dopiero w trakcie spektaklu? Preenacting Europe za każdym razem jest inne. To performance z otwartym zakończeniem, w którym odpowiedzialność przenosi się na widzów, a tym samym pojawia się pytanie o przyszłość demokracji: Gdzie kończy się wolność wyboru, a zaczyna demokracja sterowana?

Interrobang to berlińska grupa performerska, która w ramach programu Doppelpass fundacji Kulturstiftung des Bundes Interrobang w partnerstwie z Sophiensaele realizuje cykl preenactments (przed-utworzenia): Inaczej niż zwrócony wstecz reenactment (odtworzenie) preenactment bada przykładowe fenomeny teraźniejszości i aktualizuje je dla przyszłości za pomocą środków performatywnych i teatralnych. Preenacting Europe (2014) jest czwartym projektem tego cyklu performatywnych wizji przyszłości.

wstęp: 9,99 zł

Rezerwacja biletów pod numerem telefonu: 91 434 15 61 lub drogą elektroniczną: paula@kana.art.pl (od poniedziałku do piątku między 9 a 15); zakup i odbiór biletów w Piwnicy Kany.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Szczecin: Ośrodek Teatralny KANA, pl. św. św. Piotra i Pawła 4/5

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close