Szczecin/XIV Festiwal Spoiwa Kultury: Liquid Loft (Austria) – „Mush Room”

Zdjęcie: Szczecin/XIV Festiwal Spoiwa Kultury: Liquid Loft (Austria) – „Mush Room”

Fot. Michael Loizenbauer

Wersja do druku

Udostępnij

Chris Haring znany jest z ironicznego spojrzenia na rzeczywistość oraz zainteresowania najnowszymi technologiami. Te dwa elementy tworzą w jego twórczości wybuchową mieszankę. Precyzyjne choreografie Haringa nie mają jednak futurystycznego charakteru. Przeciwnie – ich istotą jest ludzki wymiar i prostota przekazu, osiągane dzięki różnorodnym i charyzmatycznym osobowościom zespołu. Podobnie jest w najnowszym spektaklu – Mush Room – stworzonym we współpracy z Michelem Blazym.

Ten zaliczany do nurtu bio-art artysta wykreował hipnotyzującą przestrzeń, w której grupa ludzi odprawia rytuały dnia codziennego, które okazują się zaskakująco tajemnicze. Wystudiowane pozy, powracające wciąż te same słowa, rozkładane na czynniki pierwsze działania – tak w Mush Room wygląda współczesne społeczeństwo dizajnu. W podobnych warunkach ciało staje się olśniewająco perfekcyjną technologią bycia – ostateczną przestrzenią, która zostaje zaprojektowana. Z jednej strony budzi ono fascynację, z drugiej przeraża. Liquid Loft pokazuje bowiem, że w idealnym świecie idealnie widoczna jest także pustka. Mush Room łączy w sobie maestrię wykonania z intelektualną przenikliwością.

Choreografia, reżyseria: Chris Haring
Taniec, choreografia: Stephanie Cumming, Kathryn Enright, Ian Garside, Anna Maria Nowak, Raquel Odena, Simone Truong, Thales Weilinger
Asystent choreografa: Stephanie Cumming
Dźwięk, kompozycja: Andreas Berger
Scenografia, światło, dramaturgia: Thomas Jelinek
Scenografia: Michel Blazy
Współpraca artystyczna: Andreas Spiegl
Koprodukcja: The Perfect Garden: Impulstanz Vienna International Festival, Tanzquartier Wien, tanz ist Festival, Szene Salzburg, Liquid Loft
Liquid Loft jest wspierane przez: Stadt Wien – MA7 Kultur, Bundesministerium für Unterricht, Kunst und Kultur

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 22:00

Szczecin: Duży Dziedziniec Zamku Książąt Pomorskich ul. Korsarzy 34

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close