Szczecin/XLVIII Przegląd Teatrów Małych Form „Kontrapunkt”: CAMPO „Spirit” – Vincent Riebeek i Florentina Holzinger

Zdjęcie: Szczecin/XLVIII Przegląd Teatrów Małych Form „Kontrapunkt”: CAMPO „Spirit” – Vincent Riebeek i Florentina Holzinger

Fot. Phile Dreprez.

Wersja do druku

Udostępnij

Vincent Riebeek i Florentina Holzinger tworzą w CAMPO swą najnowszą produkcję, Spirit. Tak jak w poprzednim dziele, Kein Applaus für Scheisse [Żadnego aplauzu dla gówna], duetem tym kieruje przemożny zmysł hojności: hojności w ich wzajemnej miłości i hojności w ich miłości do odbiorców.

Spirit to radykalny eksperyment teatralny, w którym ten rozbrajający duet przedstawi odę do życia duchowego. Z pasją zabiorą widzów w pełną zabawy podróż odkryć przez jogę, piosenki popowe, karty tarota i psychomagię. W drogę, w której często znajdują się w wyjątkowo napiętej przestrzeni pomiędzy czymś, czego nie chce się widzieć, i czymś, na co się miło patrzy.

CAMPO to centrum sztuki z Gandawy, które rozpoczęło działalność w styczniu 2008 w wyniku połączenia dwóch teatrów: Victoria i Nieuwpoorttheater. CAMPO tworzy i prezentuje zarówno małe i pozornie nieznaczące prace, jak i wielkie produkcje, krajowe oraz zagraniczne. Centrum nie ma jednego określonego kierunku artystycznego, samo wybiera artystów i ich dzieła, nawiązuje współpracę jednorazową oraz długoterminową. CAMPO jest ciekawe świata i chce nieustannie stawiać swoim widzom pytania.

przekład – Paweł Zimecki
autorzy – Florentina Holzinger i Vincent Riebeek
doradcy artystyczni – Rodrigo Sobarzo De Larraechea, Renée Copraij
obsługa techniczna – Philippe Digneffe, Bennert Vancottem
produkcja – CAMPO
koprodukcja – CAMPO, Beursschouwburg (Bruksela), Workspace Brussels, FFT Düsseldorf, Frascati (Amsterdam) & imagetanz/brut (Wiedeń)
przy wsparciu – Kc nOna (Mechelen)

premiera – 17 października 2012

występują: Florentina Holzinger i Vincent Riebeek

fot. Phile Deprez

www.campo.nu

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 16:00

Szczecin: Teatr Polski, ul Swarożyca 5

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close