Taneczne „DECHY” na Pięknej – warsztaty tańców miejskich z Piotrem Zgorzelskim

Zdjęcie: Taneczne „DECHY” na Pięknej – warsztaty tańców miejskich z Piotrem Zgorzelskim

Fot. K. Warańska.

Wersja do druku

Udostępnij

W październiku tematem przewodnim warsztatów będą tańce wykonywane w pierwszej połowie XX wieku w Warszawie i jej okolicach. Była ona w tym czasie swoistym tyglem kulturalnym. Nowinki muzyczne importowane z zagranicy docierające do słuchaczy poprzez płyty, nuty, a zwłaszcza radio i kino, współistniały z miejscowym repertuarem tanecznym z Mazowsza.

Na zabawach organizowanych na miejskich „DECHACH”, w knajpach i na prywatkach tańczono zarówno swojskie oberki jak i importowane tango. Nowości tańczono tak „jak w duszy grało”, styl był często dowolny, a kroki w tańcu bardzo proste.

Skupimy się zatem na naszych warsztatach na fokstrotach, tangach, walczykach i polkach, choć pewnie pojawi się też jakiś swojski miejski oberek.

Uczestnicy tańczyc będą  do największych przebojów tamtego okresu, a przygrywać nam do tańca będą muzycy z kapeli CzessBand .

Cztery, cotygodniowe, wtorkowe spotkania odbędą się od 6 do 27 października, 18.00-20.00. Kolejny cykl czterech spotkań ruszy w listopadzie i będzie poświęcony rytmom mazurkowym.

Miejsce: Piękna 24/26,Czerwona tabliczka „Prywatne szkoły im Cecylii Plater-Zyberkówny”

Uwaga! Idąc od strony placu Konstytucji nie należy wchodzić w bramę. Wejście do szkoły jest kawałek za bramą.

 

Koszt: Płatności przyjmowane będą na pierwszym spotkaniu lub przelewem

Opłata: 80 zł za miesiąc nie dzieli się na poszczególne warsztaty

[Do grupy można dołączyć tylko podczas dwu pierwszych spotkań. Można za pierwszym razem skorzystać z możliwości zapłacenia 40 zł za próbne zajęcia. Jeśli się spodoba, dopłacamy 40 zł na drugich, i tańczymy cały miesiąc.]

Wpłaty:

Fundacja Czas Tradycji nr konta:

23 2130 0004 2001 0468 4189 0001

tytułem: „Piękna ABC tańce ludowe” + imię i nazwisko

Ważne! Po opłaceniu zajęć  nalezy wysłać pdf z potwierdzeniem wpłaty na email j.sasinowska@gmail.com

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close