Tarnów/II Festiwal Teatrów Tańca Scena Otwarta: Companhia de Danca de Almada (Portugalia) „Casa do Rio”

Zdjęcie: Tarnów/II Festiwal Teatrów Tańca Scena Otwarta: Companhia de Danca de Almada (Portugalia) „Casa do Rio”

Fot. Carlos Soares

Wersja do druku

Udostępnij

O korzeniach, ojczyźnie, o miłości, o smutnych rozstaniach, tęsknocie i upragnionych powrotachtańczyć będzie na Festiwalu Companhia de Dança de Almada z Portugalii. W przedstawieniudoskonałego tancerza i utytułowanego choreografa Benvindo Fonseca Casa do Rio widzowie będą mogli podziwiać zespół, który gościł już w Polsce. Companhia odwiedziła nasz kraj już dwukrotnie: w roku 2005 – w ramach MiędzynarodowejKonferencji Tańca Współczesnego i Festiwalu Sztuki Tanecznej w Bytomiu oraz w roku 2009 – na VIMiędzynarodowym Festiwalu Teatrów Tańca w Poznaniu, oraz na Gdańskim Festiwalu Tańca.


Twórca spektaklu – onegdaj solista Gulbenkian Ballet, współtwórca, dyrektor artystyczny ichoreograf Lisboa Contemporary Ballet – celuje w pracach, w których muzyka odgrywa szczególnąrolę. Do jego najznamienitszych opracowań i wystąpień należą choćby Night do muzyki ElliFitzegerald, Callas, Sea, z muzyką na żywo w wykonaniu Madredeus, solo do akompaniamentupianistki Marii João Pires Arabian Dance Czajkowskiego, oraz pas de deux do utworu Fado Povoque lavas no rio w wykonaniu na żywo Amalii Rodrigues. Sile muzyki nie oparł się także,choreografując Casa do Rio, sięgając po tradycyjne portugalskie melodie i rytmy w wykonaniuDanças Ocultas, Galandum Galundaina czy Francisco Ribeiro.


Choreografia:Benvindo Fonseca
Muzyka:Francisco Ribeiro, Danças Ocultas, Galandum Galundaina, Tereza Salgueiro, Arvo Part
Kostiumy:Hobbes Góbiras
Scenografia:„Vox Populi”, Paula Rousseau
Montaż:Camilo António Brazona, Deodata Saião
Dźwięk:José Pacheco
Światła:Carlos Arroja, Paulo Graça
Dyrektor artystyczny:Maria Franco

Zespół finansowany przez Rząd Portugalii/DGArtes, Almada Council
Czas trwania: 60′

Po spektaklu odbędzie się spotkanie zartystamiCompanhia de Danca de Almada zPortugalii we foyer CSM.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Centrum Sztuki Mościce, ul. Traugutta 1, 33-101 Tarnów

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close