Tarnów/II Festiwal Teatrów Tańca Scena Otwarta: „Man in E.motion 2” – wystawa zdjęć

Zdjęcie: Tarnów/II Festiwal Teatrów Tańca Scena Otwarta: „Man in E.motion 2” – wystawa zdjęć

Fot. Paula Kajzar i Antonio Pellicanò

Wersja do druku

Udostępnij

Man in E.motion 2 jest wystawą fotograficzną, ale trochę inną ze wzglądu na format. Próbująca wtargnąć w przestrzeń publiczną miasta z obrazem i ruchem, który zwykle potrzebuje zupełnie „nieulicznej” otoczki. Na billboardach zaprezentujemy fotogramy pochodzące z przedstawień baletowych, pokazów modern dance, rożnych zdarzeń teatralno-tanecznych utrwalających to, co niezmiennie w tańcu fascynuje – ruch, piękno ciała, emocje przekazywane przy pomocy środków, które są wspólne i czytelne dla wszystkich, ale osiągalne dla niewielu. Autorami są znakomici fotograficy: Janusz Matuszewski, który od lat dokumentuje to co dzieje się na scenach tanecznych w Polsce, Mirka Maruszak – związana z Polskim Teatrem Tańca w Poznaniu, Ewa Krasucka – fotografująca spektakle Teatru Wielkiego w Warszawie, czy Marta Ankiersztejn – związana z Instytutem Muzyki i Tańca.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close