Tarnów/II Festiwal Teatrów Tańca Scena Otwarta: Teatr AKT i MELKART BALL „In BLUE”

Zdjęcie: Tarnów/II Festiwal Teatrów Tańca Scena Otwarta: Teatr AKT i MELKART BALL „In BLUE”

Wersja do druku

Udostępnij

W prologu Festiwalu Teatrów Tańca Scena Otwarta będzie można zobaczyć oryginalne, multimedialneprzedstawienie, będące efektem twórczej współpracy Teatru Akt ze znanym szerokiej publicznośćduetem akrobatów Melkart Ball Bartłomieja Pankau i Jacka Wykupa.Warszawski Teatr Akt, choć wyrósł z tradycji„polskiej szkoły pantomimy”, przemawia dziśwłasnym językiem teatralnym. Jego aktorzy, bogaci w doświadczenia występów ulicznych śmiałosięgają po interaktywne, happeningowe elementy ze świata tańca i cyrku, łącząc je z plastycznąsztuką ruchui gestu.Tym, co je spaja, jest absurdalny humor, który stał się znakiem rozpoznawczym zespołu.Pierwsza wersja spektaklu In BLEU została specjalnie opracowana i zaprezentowana na Europe onWater Festival w Istambule – Europejskiej Stolicy Kultury 2010.

Tematem przewodnim tego niebanalnego przedsięwzięcia jest podróż po fantastycznej, wodnejkrainie, dająca pretekst zastosowaniu rozmaitych środków, czerpanych z języka pantomimy, tańca,akrobatyki, teatru ulicznego czy happeningu. Temu wizualnie imponującemu przedstawieniutowarzyszy ścieżka dźwiękowa opracowana przez Marcina Pawłowskiego, jak i cała paleta efektówświetlnych, nad którymi pieczę sprawuje Adam Sztorc.


Bilety: sektor A 40zł/ sektor B 30zł/ sektor C 20zł/ sektor D 10zł
Karnety festiwalowy: 180 zł /sektor B/, 270 zł /sektor A/

Sprzedaż irezerwacja: kasa CSM czynna od 10.00 do 20.00, ul. Traugutta 1, Tarnów, tel.14 633 46 04
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close