Tarnów/II Festiwal Teatrów Tańca Scena Otwarta: Teatr AKT i MELKART BALL „In BLUE”

Zdjęcie: Tarnów/II Festiwal Teatrów Tańca Scena Otwarta: Teatr AKT i MELKART BALL „In BLUE”

Fot. Kasia Chmura-Cegietkowska

Wersja do druku

Udostępnij

W prologu Festiwalu Teatrów Tańca Scena Otwarta będzie można zobaczyć oryginalne, multimedialne przedstawienie, będące efektem twórczej współpracy Teatru Akt ze znanym szerokiej publiczność duetem akrobatów Melkart Ball Bartłomieja Pankau i Jacka Wykupa. Warszawski Teatr Akt, choć wyrósł z tradycji „polskiej szkoły pantomimy”, przemawia dziś własnym językiem teatralnym. Jego aktorzy, bogaci w doświadczenia występów ulicznych śmiało sięgają po interaktywne, happeningowe elementy ze świata tańca i cyrku, łącząc je z plastyczną sztuką ruchu i gestu.Tym, co je spaja, jest absurdalny humor, który stał się znakiem rozpoznawczym zespołu. Pierwsza wersja spektaklu In BLEU została specjalnie opracowana i zaprezentowana na Europe on Water Festival w Istambule – Europejskiej Stolicy Kultury 2010.

 

Tematem przewodnim tego niebanalnego przedsięwzięcia jest podróż po fantastycznej, wodnej krainie, dająca pretekst zastosowaniu rozmaitych środków, czerpanych z języka pantomimy, tańca, akrobatyki, teatru ulicznego czy happeningu. Temu wizualnie imponującemu przedstawieniu towarzyszy ścieżka dźwiękowa opracowana przez Marcina Pawłowskiego, jak i cała paleta efektów świetlnych, nad którymi pieczę sprawuje Adam Sztorc.

 

Bilety: sektor A 40zł/ sektor B 30zł/ sektor C 20zł/ sektor D 10zł
Karnety festiwalowy: 180 zł /sektor B/, 270 zł /sektor A/

Sprzedaż i rezerwacja: kasa CSM czynna od 10.00 do 20.00, ul. Traugutta 1, Tarnów, tel.  14 633 46 04

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close