Tarnów/III Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca Scena Otwarta: Hervé Koubi, „Ce que le jour doit à la nuit”

Zdjęcie: Tarnów/III Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca Scena Otwarta: Hervé Koubi, „Ce que le jour doit à la nuit”

Fot. Ahmad Daghlas

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl Ce que le jour doit à la nuit (To, co dzień jest winien nocy) jest inspirowany losami Bohatera z powieści Yasminy Khadra. W młodym chłopcu, który jest odsyłany z jednej rodziny do drugiej Hervé Koubi odkrywa swoją własnej historię. W spektaklu tańczy dwunastu tancerzy algierskich oraz tancerz z Burkina Faso, którzy zostali wybrani w castingu. Byli to mężczyźni, którzy do tej pory wykonywali taniec uliczny z nurtu hip-hop. Dla Ce que le jour doit à la nuit, podejmując ogromy wysiłek, zmienili swoją technikę.

Choreografia: Herve Koubi
Tancerze: Hamza Benamar, Lazhar Berrouag, Nasserdine Djarrad, Fayçal Hamlat, Nassim Hendi, Amine Maamar Kouadri, Riad Mendjel, Issa Sanou, Ismajal Seddiki, Reda Tighremt, Mustapha Zahem, Adel Zoubawa
Muzyka: Maxime Bodson, Hamza El Din par Kronos Quartet, Jan Sebastian Bach, musique Soufi Światła: Lionel Buzonie
Kostiumy: Guillaume Gabriel

Hervé Koubi, z pochodzenia Algierczyk, doktor farmacji, który zdecydował się skupić na karierze tancerza – choreografa studiując w Aix – w Marsylii. Naukę kontynuował w Centre International de Danse de Rosella Hightower w Cannes i później w Operze Marsylii. Hervé Koubi pracował z Jeanem-Charslem Gilem, Jean-Christophe Pare, Emilio Calcagno oraz Barbarą Sarreau (w ramach Baletu Preljocal). W 1999 przyłączył się do Centre Choreographique de Nantes, które prowadzili Claud Brumachon i Benjamina Lamarche. Potem pracował z Karine Saporta z Centre Choreographique w Caen tworząc The Garage- Sitting on the Mystical Rock (2001) i z Thierry’m Smitsem, z Compagnie Thor w Brukseli przy spektaklach Reliefs d’un Banquet (2003) i D’Orient (2008). W roku 2000 Hervé Koubi stworzył swój własny projekt Le Golem. W 2001 roku zaczął współpracę z Guillame Gabriel, która trwa do dziś. Zrealizował przedstawienia Menagerie (2002) oraz Abattoirs, fantaisie… (2004). W roku 2006 pracował z piosenkarką Laetitią Sherrif w związku z utworem 4′ 30″. W roku 2007 zaaranżował sztukę stworzoną przez Croisette de Cannes w 1997 roku Les Heures Florissantes na Festiwal Cadence w Arcachon. Stworzył również współczesną i niezwykłą pracę Moon Dogs, w której odkrył dla siebie taniec hip-hop. W 2008 roku pojawił się w trzech interpretacjach tekstów: Coppelia une fiancée aux yeux d’emajal/ The Suprêmes/Bref sejour chez les vivants – współpracujac z pisarzami: Chantalem Thomasem i Romainem Panassié. W roku 2009 zaczął współpracę z tancerzami z Wybrzeża Kości Słoniowej z Zespołu Beliga Kopé, efektem tego spotkania było dzieło Un rendez – vous en Afrique. Od 2010 roku pracuje z grupą dwunastu tancerzy – Algierczyków i jednego tancerza z Burkina Faso. Stworzył z nimi produkcje El Din (2010 i 2011) oraz Ce que le jour doit à la nuit. Hervé Koubi współpracuje również z filmowcami. Poza swoją pracą nad spektaklami zespółu regularnie zapraszany jest przez profesjonalne szkoły tańca.

Po spektaklu odbędzie się spotkanie z artystami we foyer Centrum Sztuki Mościce.

Bilety: sektor A – 30 zł, sektor B – 20 zł, sektor C – 10 zł. Istnieje możliwość zakupienia KARNETU na wszystkie wydarzenia w cenie – 96 zł (sektor B) – zakup tylko w kasie CSM.

Banerki Scena otwarta 2013 (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Tarnów: Centrum Sztuki Mościce, ul. Traugutta 1,

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close