Tarnów/III Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca Scena Otwarta: Knut Bry – wernisaż wystawy zdjęć

Zdjęcie: Tarnów/III Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca Scena Otwarta: Knut Bry – wernisaż wystawy zdjęć

Fot. z materiałów organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Centrum Sztuki Mościce zaprasza na otwarcie III edycję Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca w Tarnowie – pokaz spektaklu norweskiej grupy Jo Strømgren Kompani A Dance Tribute to the Art of Football, któremu towarzyszyć będzie wernisaż wystawy fotografii Knuta Bry (wstęp wolny).

Knut Bry(ur. 03 października 1946 w Hallingdal) jest norweskim fotografem, szczególnie znanym jako fotograf reklamowy i mody. Zdobył wiele nagród, w tym „The American Fotograf” w kategorii mody w 1986 roku, fotografa roku w Norwegii z ramienia Twórczego Forum (Kreativt Forum) w 1989 roku, oraz był nagradzany wielokrotnie z ramienia Norweskiego Stowarzyszenia Fotografów. Dorastał w Hovet w gminie Hol i jako młody człowiek wyjechał do Oslo do pracy jako kucharz. Po zwycięstwie w konkursie fotograficznym Bry zdecydował się rozpocząć zawód fotografa (jest samoukiem). W 1975 roku, Bry udał się do Paryża, gdzie pracował jako model. Pod koniec lat siedemdziesiątych zasłynął jako międzynarodowy fotograf mody. Miał wiele wystaw, w tym w Stenersen Museum, Muzeum Vigelanda i Galeria F15. Jego zdjęcia znajdują się w czołowych czasopismach takich jak: „Condé Nast Traveller”Elle”, Vogue”, „Esquire” i innych. Pracował dla Nike, Christian Dior, Pierre Cardin, Statoil, Piz Buin, Yves Saint Laurent, Citroen, Mercedes, Saab i Volvo. W roku 2006, Bry otrzymał nagrodę kulturalną z norweskiego okręgu Buskerud. Bry również wyróżnił się jako przeciwnik palenia tytoniu i otrzymał nagrodę Røykfriprisen w 1993. Pracuje na stałe dla magazynu amerykańskiego Traveller.

 

Banerki Scena otwarta 2013 (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Tarnów: Centrum Sztuki Mościce, ul. Traugutta 1 (foyer)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close