Tarnów/III Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca Scena Otwarta: Teatr Wielki w Poznaniu „Święto wiosny/Sacre”

Zdjęcie: Tarnów/III Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca Scena Otwarta: Teatr Wielki w Poznaniu „Święto wiosny/Sacre”

Fot. Katarzyna Zalewska (Święto wiosny)

Wersja do druku

Udostępnij

Na zakończenmie III Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Scena Otwarta w Tarnowie zostaną pokazane jednego wieczoru dwa spektakle Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu inspirowane Le Sacre du Printemps: Sacre – w choreografii Krzysztofa Raczkowskiego oraz Święto wiosny – w choreografii Paula Juliusa.

Sacre

Interpretacja „Święta wiosny” w koncepcji artystycznej Krzysztofa Raczkowskiego, zachowując oryginalne libretto, nadaje mu wymiar indywidualny. Rytuał rozgrywa się w oderwaniu od wspólnoty i ustanawiających ją tańców w kole i korowodów. Tancerka w solowej choreografii, opartej na współczesnych technikach tańca, ukazuje autodestrukcyjną siłę prastarego obrządku, który zrodził się w samotności i jest prywatną obsesją Wybranej, powracającym koszmarem, doprowadzającym do zaburzeń osobowości. Warstwa muzyczna wykonywana jest przez muzyków na żywo – kolejne części baletu Strawińskiego zyskały w tej realizacji nową, jazzową aranżację.

Koncepcja, choreografia: Krzysztof Raczkowski
Aranżacja muzyczna i wykonanie: Jerzy Mazzoll
Współpraca: Tomek Sroczyński
Scenografia, projekcje i kostiumy: Vahan Bego
Taniec i współpraca choreograficzna: Paulina Wycichowska

Święto wiosny

Libretto: Igor Strawiński, Nicholas Roerich
Kierownik muzyczny: Grzegorz Wierus
Choreografia: Paul Julius
Dekoracje: Petra Korink
Kostiumy: Paweł Grabarczyk
Reżyseria świateł: Marc Heinz

Choreograf Paul Julius w 100-lecie paryskiej prapremiery, na specjalne zamówienie Teatru Wielkiego w Poznaniu, realizuje nową interpretację Święta wiosny. Julius realizował spektakle między innymi dla Stuttgarter Ballett i New York City Ballet. Eklektyczna umiejętność łączenia różnych estetyk tanecznych sprawia, że spektakle tego choreografa są dziełami pozostającymi na długo w pamięci odbiorców.

Po spektaklach odbędzie się spotkanie z artystami we foyer Centrum Sztuki Mościce. Bilety: sektor A – 30 zł, sektor B – 20 zł, sektor C – 10 zł. Istnieje możliwość zakupienia KARNETU na wszystkie wydarzenia w cenie – 96 zł (sektor B) – zakup tylko w kasie CSM.

Banerki Scena otwarta 2013 (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Tarnów: Centrum Sztuki Mościce, ul. Traugutta 1

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close