Tarnów/IV Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca Scena Otwarta: Art Color Ballet „Preludium Słowiańskie”

Zdjęcie: Tarnów/IV Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca Scena Otwarta: Art Color Ballet „Preludium Słowiańskie”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Preludium Słowiańskie to spektakl muzyczny, sięgający do korzeni kultury Słowian. Przybliża współczesnemu widzowi barwny i bogaty świat kultury słowiańskiej, pełnej magii i osobliwości. Przyroda i życie Słowian było inspiracją do napisania scenariusza i muzyki do spektaklu. Językiem opowieści jest tu muzyka i taniec oraz symbolika przyrody zaklęta w czterech porach roku. Preludium Słowiańskie to dzieło trzech zespołów: Art Color Ballet, WATAHA – The Slavic Drummers i grupy wokalnej Strojone.

Art Color Ballet łączy malarstwo na ciele, muzykę oraz taniec klasyczny, jazzowy i współczesny, czerpiąc inspirację z jego etnicznych elementów polskich i światowych. Dramaturgię buduje kompozycją malarstwa, tańca, muzyki i światła. Założycielką zespołu jest Agnieszka Glińska – tancerka, choreograf i artystka sztuki bodypainting. Wataha Drums jest formacją założoną przez Marka „Smoka” Rajssa, poszukującą pierwotnych, etnicznych brzmień, eksperymentującą z różnego typu instrumentami perkusyjnymi. Ich interpretacje są nowoczesne i bliskie percepcji współczesnego odbiorcy. Strojone, jak sami mówią o sobie – „Stroimy w dźwiękach, tych nieuładzonych i szorstkich. Śpiew to nasz pomost między tradycją, ludowością a tym, co dotyka nas współcześnie. Szukamy, eksperymentujemy, badamy świat rodzimej słowiańszczyzny, który jest naszą podróżą.”.

Trailer 1

Trailer 2

Po spektaklu odbędzie się spotkanie z artystami we foyer.

Program festiwalu

Więcej na stronie:

http://www.scenaotwarta.pl/

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Tarnów: Centrum Sztuki Mościce, ul. Traugutta 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close