Tarnów/IV Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca Scena Otwarta: Dantzaz Konpainia „SPY FLASH!”

Zdjęcie: Tarnów/IV Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca Scena Otwarta: Dantzaz Konpainia „SPY FLASH!”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach IV Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Scena Otwarta Dantzaz Konpainia pokaże spektakl SPY FLASH!, na który złożą się 2 prace: Ni Espioi i Flash de Luxe. Początkowo spektakl Ni Espoi miał być wystawiany na ulicy, w interakcji z różnymi przestrzeniami. Ni Espioi (Szpieguję) zmusza widza do szpiegowania, ale chce także, aby tancerze podpatrywali publiczność. Zamierzeniem utworu jest interakcja z wyglądem, znakami, twarzami. Prezentacja tych dwóch spektakli razem daje widowni możliwość wejścia w rolę szpiega, poprzez przyglądanie się, wczuwanie w choreografię i atmosferę.

Dantzaz Konpainia jest profesjonalnym teatrem tańca z siedzibą w San Sebastian,  trampoliną dla tancerzy pochodzących z całej Europy i współpracującym gościnnie ze światowej sławy choreografami. Ze swoją sztuką taneczną wchodzi w niekonwencjonalne przestrzenie, takie jak: ulica, plaże, parki, budynki i inne punkty miast. Choreografem festiwalowych spektakli jest Itzik Galili, dyrektor artystyczny zespołu NND/Galii Dance (1997-2008) i dyrektor artystyczny Dansgroep Amsterdam (2009-2010), który tworzy i pracuje dla wielu słynnych teatrów tanecznych w Europie i na świecie. Prace Galilego w uderzający sposób potrafią ukazać taniec z wielu punktów widzenia, omijając przy tym świadomość i wzbudzając głębokie emocje. Kluczową rolę w jego spektaklach odgrywa światło. Galili tak o tym mówi: „Światło to poezja. Może definiować osobowości, rozróżnić zimno od ciepła. Poprzez swą magię może dotknąć naszego wewnętrznego ja, nieustannie ustalając lub zmieniając nasz punkt widzenia.”.

Kierownik Zespołu – Agriana Pous

Flash de Luxe, choreograf: Itzik Galili

Ni Espioi, choreograf: Jone San Martin

Po spektaklu odbędzie się spotkanie z artystami we foyer.

Strona zespołu: http://www.dantzaz.net/espanol

Program festiwalu

Więcej na stronie:

http://www.scenaotwarta.pl/

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Tarnów: Centrum Sztuki Mościce, ul. Traugutta 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close