Tarnów/IV Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca Scena Otwarta: State Theatre Košice „Chaotica”

Zdjęcie: Tarnów/IV Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca Scena Otwarta: State Theatre Košice „Chaotica”

Fot. Joseph Marčinský

Wersja do druku

Udostępnij

Chaotica mówi o kruchej i skomplikowanej relacji między mężczyznami a kobietami, miedzy jednostką a grupą. Biała sceneria symbolizuje wieczność, a z drugiej strony jest także fizycznym odpowiednikiem tego, jak trudno jest znaleźć w życiu i w związkach balans. Od wieków staramy się ogarnąć otaczającą nas przestrzeń i ludzi. Ile oczekiwań związanych z płcią kulturową musimy spełniać każdego dnia? Jak możemy przetrwać? W jaki sposób możemy stać się zadowolonym elementem koła życia? W spektaklu choreograf Pál Frenak stosuje symbol małżeństwa do analizy stereotypów i właściwości męskości i kobiecości w XXI w. a także do podjęcia tematu trudności w związkach.

Chaotica nie jest opowieścią linearną. Aby czerpać radość z intensywności przedstawienia i dopasować do siebie puzzle gestów, twórcy i publiczność muszą być gotowi, by podążyć za sztuką kawałek po kawałku. Widzowie zabierani są w podróż, w której nie istniej idealne rozwiązanie lub jedna właściwa interpretacja – przypomina to spacer w chmurach, gdzie wszystko wydaje się zagmatwane, skomplikowane i trochę chaotyczne, jednak posiada wyjątkową strukturę wewnętrzną.

Może właśnie dlatego motto spektaklu brzmi:

„W snach… spaceruję z Tobą

W snach… rozmawiamy

W snach… jesteś moja”

Roy Orbison – In Dreams (W snach)

Trailer

reżyseria i choreografia – Pál Frenak (Budapeszt, Paryż)

asystent choreografa – Nelson Reguera (Kuba)

kostiumy – Pál Frenak, Kortárs Tancer Alapítvány

muzyka – Attila Gergely (Budapeszt)

Spektakl  zawiera elementy nagości – przeznaczony jest dla widzów od 16. roku życia.

Program festiwalu

Więcej na stronie:

http://www.scenaotwarta.pl/

 

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Tarnów: Centrum Sztuki Mościce, ul. Traugutta 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close