Tarnów: Living Space Theatre „Kaj Dzias”

Zdjęcie: Tarnów: Living Space Theatre „Kaj Dzias”

Fot. Marta Ankiersztejn

Wersja do druku

Udostępnij

Centrum Sztuki Mościce zaprasza na pokaz spektaklu Kaj Dzias zespołu Living Space Theatre. Ten barwny, emocjonalny kolaż muzyki, pieśni, tańca i tekstów o historiach Cyganów i aktorów jest niezwykły. Spektakl powraca do idei cyganerii – tworzenia bohem artystycznych, wzajemnie inspirujących się do twórczego działania. Wykonawcami są absolwenci Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, którym towarzyszą muzycy z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Tarnowie oraz uczniowie z Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie.

Spektakl Kaj Dzias inspirowany jest kulturą romską. Powstał jako inicjatywa Jakuba Margosiaka i Anny Mikuły, którzy otrzymali stypendium artystyczne Prezydenta Miasta Tarnowa i Gminy Miasta Tarnów na realizację tego projektu. Pierwszy pokaz krótszej wersji spektaklu odbył się 15 października 2016 roku podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Scena Otwarta w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie, natomiast tym razem artyści zapraszają na pełną wersję spektaklu.

Twórcy o spektaklu:

Podobno u Romów ciągle gra muzyka – nawet, gdy nie ma co jeść. Życie staje się wtedy znośniejsze. Od czarów, obrzędów, muzyki, pieśni, tańca, podróży, po oszustwa, kradzieże i prześladowania. Opowieść z różnych perspektyw. Trochę magiczna i zarazem dobitnie dosłowna. O Cyganach? O ludziach? Zapraszamy na spotkanie z dziwakami, obcymi, artystami. Chcemy zrozumieć coś o sobie patrząc na innych.

Tytuł spektaklu: Kaj Dzias

Czas trwania: 60 minut

Reżyseria: Jakub Margosiak

Choreografia: zbiorowa

Występują: Natalia Dinges, Anna Mikuła, Grzegorz Łabuda, Jakub Margosiak

Muzyka: Izabela Płachta (skrzypce), Kornel Uriasz (akordeon), Miłosz Potoczny (gitara)

Scenografia i kostiumy: Magdalena Paw, Małgorzata Cichoń, Grzegorz Łabuda

Koordynator muzyczny: Katarzyna Wrona

Aranżacja muzyczna: Marcin Słonina

Living Space Theatre to idea nomadycznego teatru, który zaprasza ludzi do wspólnego tworzenia. Artyści tworzą teatr żywej przestrzeni bez stałej siedziby, przemieszczający się, zaskakujący ludzi w różnych miejscach i zapraszający do aktywnego współuczestnictwa. Wobec wielu stawianych na około granic, a przede wszystkim granic mentalnych, chcą robić coś, co już z założenia te granice będzie zrzucać.

Jakub Margosiak – założyciel Living Space Theatre, absolwent Wydziału Aktorskiego PWST w Krakowie, członek International Dance Comittee, twórca wielu projektów artystycznych. Brał udział w International Summer Program organizowanym przez Roberta Wilsona w Watermill Center w Nowym Jorku.

Anna Mikuła – absolwentka PWST Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Współpracuje z Maciejem Kuźmińskim i Teatrem Rozbark  w Bytomiu. Finalistka m.in. SzólóDuó Tánc Fesztivál oraz 3…2…1… TANIEC! w Krakowskim Centrum Choreograficznym.

Natalia Dinges – absolwentka PWST Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne i wyniki w nauce. Związana jest z: Teatrem Ochoty w Warszawie, Teatrem Śląskim w Katowicach, Teatrem Polskim w Bielsku-Białej, Teatrem Bretoncafe, Art Stations Foundation w Poznaniu.

Grzegorz Łabuda – współzałożyciel Living Space Theatre, absolwent PWST Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne. Współpracuje z Galerią Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach.

Bilety: 10 zł.

Living Space Theatre (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Tarnów: Centrum Sztuki Mościce, ul. Traugutta 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close