Tarnów/ Scena Otwarta 2018: Kielecki Teatr Tańca „Alicja w Krainie Czarów”

Zdjęcie: Tarnów/ Scena Otwarta 2018: Kielecki Teatr Tańca  „Alicja w Krainie Czarów”

Kielecki Teatr Tańca, fot. B. Kruk

Wersja do druku

Udostępnij

Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie zaprasza na spektakl Alicja w Krainie Czarów Kieleckiego Teatru Tańca, który odbędzie się w ramach VIII Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca SCENA OTWARTA. Spektakl łączy tradycyjną wersję utworu literackiego ze współczesną kulturą i sztuką. Równie ważna co choreografia jest warstwa plastyczna spektaklu – zaprojektowano do niego ponad dwieście oryginalnych kostiumów oraz bajkową scenografię. Po przedstawieniu organizatorzy zapraszają na spotkanie z artystami.

O spektaklu:

Alicja w Krainie Czarów to widowisko Kieleckiego Teatru Tańca, łączące tradycyjną wersję utworu literackiego ze współczesną kulturą i sztuką. Alicji towarzyszą: Kot o kilku obliczach, śmieszny Królik, barwne Kwiaty, Motyle oraz stepujący Stonóg. Niezwykłość w przedstawieniu podkreślona została przez warstwę plastyczną: ponad dwieście, przygotowanych z rozmachem, oryginalnych kostiumów oraz bajkową scenografię. Spektakl jest niezwykle radosny, a jego twórcy z poczuciem humoru opowiadają historię podróży Alicji po krainie sennych wyobrażeń. Choreografia obejmująca różne style tańca: poczynając od stepowania, rewię, musical oraz taniec jazzowy po taniec współczesny, pozwala widzom przenieść się do magicznego świata fantazji.

W spektaklu wystąpią zawodowi tancerze Kieleckiego Teatru Tańca oraz uczniowie Szkoły Tańca Kieleckiego Teatru Tańca.

Kielecki Teatr Tańca jest jednym z trzech instytucjonalnych teatrów tańca w Polsce. Założony i prowadzony przez Elżbietę Szlufik-Pańtak i Grzegorza Pańtaka początkowo był zespołem prywatnym, od 1998 roku działał jako stowarzyszenie, by od 11 marca 2004 roku stać się samorządową instytucją kultury finansowaną z budżetu Miasta Kielce. Dyrekcja Kieleckiego Teatru Tańca ma na celu tworzenie zespołu artystycznego specjalizującego się w repertuarze opartym na stylach tańca jazzowego. Wśród zrealizowanych przedstawień są kameralne formy choreograficzne oraz duże formy z udziałem orkiestry symfonicznej oraz chóru – m.in. prawykonania z Filharmonią Świętokrzyską: Pasja z muzyką Pawła Łukowca (2006), Zdarzyło się w Jeruzalem z muzyką Krzesimira Dębskiego, scenografią Borysa Kudlički (2008). Choreografowie gościnni, którzy realizowali spektakle w KTT to: Katarzyna Skawińska, Ira Nadia Kodiche, Zofia Rudnicka Beate Vollack, Piotr Galiński, Thierry Verger, Witold Jurewicz, Andrzej Morawiec, Alain Bernard, Jacek Tyski, Sławomir Woźniak. Teatr współpracował z następującymi reżyserami: Jerzym Bielunasem, Leszkiem Kumańskim, Krzysztofem Jasińskim, Jarosławem Minkowiczem.

Działalność Kieleckiego Teatru Tańca obejmuje trzy płaszczyzny:

– artystyczną – realizacja i wystawianie spektakli,

– edukacyjną – kształcenie młodych tancerzy w ramach dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych przy Teatrze, otwartych lekcji tańca oraz Międzynarodowych Warsztatów Tańca Jazzowego organizowanych dwa razy w roku, Teatr od 2010 roku dysponuje dodatkowo budynkiem Szkoły Tańca KTT,

– impresaryjną – organizacja corocznego Festiwalu Tańca Kielce.

Bilety: 

20 zł na spektakl dla szkół i grup zorganizowanych,

35 zł normalny, 25 zł ulgowy, karnet 140 zł

Sprzedaż biletów: online: www.csm.tarnow.pl, www.scenaotwarta.pl i Kasa CSM

ul. Traugutta 1, Tarnów, tel. +48 14 633 46 04

Kasa czynna:

pon.-piąt. w godz. 13.00-20.00

sob.-niedz. w godz. 15.00-20.00

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 12:30

Tarnów: Centrum Sztuki Mościce, ul. Traugutta 1pokaz dla grup zorganizowanych

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close