Tarnów/Teatr Nie Teraz: Warsztaty z Daisuke Yoshimoto

Zdjęcie: Tarnów/Teatr Nie Teraz: Warsztaty z Daisuke Yoshimoto

Daisuke Yoshimoto. Fot. Hideo Tanaka.

Wersja do druku

Udostępnij

Istotą butoh jest próba zaproszenia widzów do odzwierciedlenia swojego serca, a ekstremalne zwolnienie ruchu zmusza ich do zagłębienia się w nie, nie pozwalając na zatrzymanie się na powierzchni.

Daisuke Yoshimoto

Daisuke Yoshimoto, japoński artysta wysoko ceniony na świecie, po raz kolejny przyjął zaproszenie Teatru Nie Teraz i zgodził się wpisać Tarnów w program swojego polsko-austriackiego jesiennego tournee. Mistrz butoh odwiedzi Tarnów w październiku tego roku i zaprezentuje swoje ostatnie przedstawienie Kyoukatabira of Body, a także poprowadzi zajęcia warsztatowe. Wraz z nim przybędą Kei Ishikawa i Ritsuko Takahashi, które także dadzą pokazy solowe.

Butoh odrzuca kanony współczesnej sztuki tańca. Nazywany jest często tańcem ciemności, wyraża bunt. Typowym dla niego jest biały makijaż, który ma oczyścić tancerza-aktora względem treści, jakie mają zaistnieć na scenie.

Warsztaty z Daisuke Yoshimoto zaplanowane są od 27 do 30 października tego roku. Koszt to 250 złotych, w cenie organizatorzy zapewniają dodatkowo noclegi i wyżywienie. Zapisy potrwają do 15 września.


Dane kontaktowe: teatr.nie.teraz@gmail.com, magdalena.zbylut@gmail.com

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Tarnów: Teatr Nie Teraz, ul. Krakowska 11

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close