Tarnów/V Festiwal Scena Otwarta: Aura Dance Company „Make the Switch from Me”

Zdjęcie: Tarnów/V Festiwal Scena Otwarta: Aura Dance Company „Make the Switch from Me”

Fot. Laura Vanseviciene

Wersja do druku

Udostępnij

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca SCENA OTWARTA w  Tarnowie stawia sobie za cel prezentację aktualnych trendów w sztuce tańca współczesnego i baletu. Na przestrzeni lat SCENA OTWARTA umocniła swój interdyscyplinarny charakter. Otwarta na inne obszary sztuki – nawiązujące do tańca – jak fotografia, literatura, film czy sztuki plastyczne, inspirowała twórców i budziła ciekawość publiczności zafascynowanej tańcem.

W ramach festiwalu Aura Dance Company z Litwy pokaże spektakl Make the Switch from Me.

Głównym tematem spektaklu jest problem kondycji współczesnego człowieka i świata oraz szeroko pojętych relacji – problem komunikacji z drugim człowiekiem, kontaktu z Absolutem, wreszcie: zrozumienie samego siebie. Zjawisko alienacji, któremu równocześnie towarzyszy głód duchowości jest szczególnie odczuwalne w erze powszechnej unifikacji i utraty indywidualności na rzecz dopasowania się do pewnego systemu i panujących w nim reguł. Jednak ludzkie „ja” często zamiast przystosowania wybiera bunt, nie chce się podporządkować zniewoleniu i ujednoliceniu. Na styku tych sfer: opresji i podporządkowania oraz sprzeciwu i walki rodzą się trudne relacje w związku kobieta-mężczyzna, powstają okaleczenia ciała i duszy ścierają się rozmaite ideologie, których rzecznicy chcą na własny użytek określać wartość człowieka.

Koncepcja, muzyka, dźwięk: Antanas Jasenka
Choreografia: Birutė Letukaitė
Kostiumy: Olesė Kekienė, Birutė Letukaitė
Występuje zespół AURA Dance Theatre
Technologia: MOTUS – TZM Creative Lab

AURA Dance Theatre to jedyny profesjonalny miejski teatr tańca współczesnego na Litwie założony przez słynną choreografkę Birutė Letukaitė, która jest także dyrektorem artystycznym teatru. Za swoją działalność, zespół został wielokrotnie wyróżniony nagrodami międzynarodowymi i krajowymi. Jednym z ostatnich doświadczeń artystycznych AURY, zrodzonym z poszukiwania nowych środków ekspresji, jest synteza tańca współczesnego z osiągnięciami najnowszych technologii. Projekt Make the switch from me to efekt współpracy zespołu z TZM Creative Lab, twórcy systemu MOTUS, generującego dźwięk na podstawie ruchu tancerzy.

Po spektaklu: spotkanie z artystami we foyer.

Bilety:
sektor A – 30 zł, sektor B – 20 zł, sektor C – 10 zł – zakup w kasie CSM lub ON-LINE

Istnieje możliwość zakupienia KARNETU na wszystkie wydarzenia w cenie – 120 zł (sektor A), 90 zł (sektor B) – zakup tylko w kasie CSM

Informacje i rezerwacja: CSM (żółty punkt)
czynny w godz. 10:00 – 20:00
ul. Traugutta 1, Tarnów, tel: +48 14 633 46 04

***

Ambasadorami V edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca SCENA OTWARTA są Ewa Wycichowska, Jacek Przybyłowicz i Witold Jurewicz.

 

Do pobrania:

PROGRAM
ULOTKA

 

Dodatkowe info na: www.csm.tarnow.pl 

Szczegółowe informacje na stronie Festiwalu: www.scenaotwarta.pl

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close