Tarnów: Warsztaty „BODY ART – Tańcem i Kolorem” – prowadzenie: artyści Art Color Ballet

Zdjęcie: Tarnów: Warsztaty „BODY ART – Tańcem i Kolorem” – prowadzenie: artyści Art Color Ballet

Fot. Agnieszka Glińska.

Wersja do druku

Udostępnij

Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie zaprasza na warsztaty BODY ART  – Tańcem i Kolorem. Projekt adresowany jest do uczniów i studentów ze środowisk artystycznych i szkół Małopolski, zainteresowanych rozwijaniem warsztatu wyrazu artystycznego przez poznanie sztuki body art i tworzenie nowych form aktywności w takich dziedzinach, jak plastyka, malarstwo, taniec i fotografia.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, obowiązują zapisy. Na finał warsztatów odbędzie się będzie wystawa fotografii, a wybrani uczestnicy będą mogli kontynuować współprace przy okazji projektów Art Color Ballet.

Zapisy:

– Osoby chętne do uczestnictwa w warsztacie mogą zgłaszać się do projektu przez wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie go na adres mailowy: art@baletcolor.pl

– Spośród przesłanych zgłoszeń wybranych zostanie 10 osób.

Karta zgłoszenia do pobrania: http://www.mck.tarnow.pl/aktualnosci,846,warsztaty-body-art—tancem-i-kolorem.html

Warsztaty poprowadzą artyści prowadzonych przez artystów Art Color Ballet: tancerze, choreograf i plastyk.

Program warsztatów:

techniki ekspresji wizualnej body art /wykład multimedialny
techniki malowania ciała i przygotowania elementów scenografii
elementy choreografii i improwizacji oraz łączenie ze sztuką body art
Warsztaty zakończą się nagraniem filmu i sesją fotograficzną

O Art Color Ballet

W 1998 roku Agnieszka Glińska, zafascynowana tańcem, muzyką i malarstwem, założyła w Krakowie zespół Art Color Ballet.. Pierwszy spektakl był formą eksperymentu performance, łączącego malarstwo na ciele, żywą muzykę oraz taniec. Ogromne zainteresowanie tą nową formą sztuki doprowadziło do stworzenia pierwszego w Polsce zespołu tańca wykorzystującego w spektaklach bodypainting. Autorskie kompozycje choreografii, scenografii, muzyki oraz makijażu ciała, tworzą spektakl malarstwa ożywionego.

Zespół współtworzą profesjonalni tancerze, pasjonaci sztuki tańca i malarstwa, performerzy, akrobaci, muzycy, plastycy i charakteryzatorzy. Dzięki połączeniu tak wielu środków ekspresji artystycznej zespół wypracował nowy sposób wyrazu.W choreografii wykorzystywane są różne style tańca: klasyczny, jazzowy, współczesny, flamenco jednak to co charakteryzuje zespół to unikatowa kombinacja, organicznych metod ekspresji tańca i malarstwa.

Więcej informacji o zespole: www.baletcolor.pl

 

Warsztaty odbywają się pod patronatem Fundacji Art Color Ballet, przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Małopolska (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 10:00

Tarnów: Centrum Sztuki Mościce, ul. Traugutta 1, w godz. 10.00-18.00.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close