Tarnowo Podgórne: Polski Teatr Tańca „Alexanderplatz”

Zdjęcie: Tarnowo Podgórne: Polski Teatr Tańca „Alexanderplatz”

Fot. Marta Ankiersztejn

Wersja do druku

Udostępnij

20 rocznica radykalnych przemian jakie przeszła Europa Środkowa, stała się okazją do refleksji na temat całego procesu transformacji, który doprowadził do tego spektakularnego wydarzenia, jakim był upadek Muru Berlińskiego. Perspektywa polska i niemiecka, dotycząca genezy i skutków tych zdarzeń, z racji innych doświadczeń historycznych, zależności i odniesień kulturowych a także całkiem subiektywnych – ludzkich ocen, pozostając niezmiennie w kręgu zainteresowań polityków i historyków, stała się także niezwykłym źródłem, inspirującym dialog polsko – niemieckich twórców spektaklu Alexanderplatz.


Wydarzeniom 1989 roku poświęcono dotąd wiele uwagi, zarówno w przestrzeni oficjalnej – politycznej i dyplomatycznej – jak i artystycznej, na podkreślenie zasługuje jednakże fakt, żeAlexanderplatzto jedyne dzieło, które dotyka tego tematu z perspektywy uniwersalnego języka tańca.


choreografia:Paulina Wycichowska
muzyka:Jan A. P. Kaczmarek
scenografia:Franz Dittrich
asystent choreografa:Anna Gruszka
video:Daniel Stryjecki
światło:Arkadiusz Kuczyński
realizacja dźwięku:Mateusz Rogaliński
premiera:11.11.2009
wykonawcy: Karina Adamczak– Kasprzak, Urszula Bernat,Katarzyna Kulmińska, Małgorzata Mielech, Karolina Wyrwał, Andrzej Adamczak, Niels Claes, Lukas Lepold, Paweł Malicki, Konrad Stefański, Daniel Stryjecki

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Hala Sportowo-Widowiskowa, OSiR, ul. Nowa 15, Tarnowo Podgórne

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close