Theater Bielefeld z Niemiec, My Hotel Paradise na Festiwalu Scena Otwarta w Tarnowie

Zdjęcie: Theater Bielefeld z Niemiec, My Hotel Paradise na Festiwalu Scena Otwarta w Tarnowie

Wersja do druku

Udostępnij

W swojej sztuce Hotel Paradise choreograf Gregor Zöllig zajmuje się tematem emigracji. Koncentruje się na życiu wewnętrznym ludzi, którzy (mniej lub bardziej dobrowolnie) zdecydowali się opuścić swoją ojczyznę. Sztuka rozgrywa się w zmieniającym się pomieszczeniu tranzytowym, stworzonym przez scenografa Hanka Irwina Kittela, który ukazuje emigrantów w drodze, pomiędzy pożegnaniem ze starą ojczyzną a dotarciem do nowej, jeszcze niepewnej przyszłości.

Gregor Zöllig stara się poprzez taniec przybliżyć motywacje oraz odczucia emigrantów i stawia przy tym pytania o powody decyzji opuszczeniu pierwotnej ojczyzny, a także o to, jakie jest wyobrażenie o życiu, którego szuka się na obczyźnie. Z pomocą tancerek i tancerzy, którzy sami pochodzą z siedmiu różnych krajów, artysta przybliża życie wewnętrzne migrantów. Co się dzieje w głowach i sercach tych ludzi? Czy ich myśli są zawładnięte nadzieją na szczęśliwą przyszłość? Czy pojawiają się wątpliwości co do decyzji? Co pozostawiają przy pożegnaniu? I jak pewne jest to, że rzeczywiście odnajdą swój własny Hotel Raj?

Jak mówi choreograf Gregor Zöllig:

Temat migracji jest nierozerwalnie związany z naszą własną historią. Nieważne, czy to są Niemcy, którzy się decydują opuścić swój kraj, czy ludzie, którzy w Niemczech szukają nowej ojczyzny. Niemcy były zawsze miejscem imigracji oraz emigracji. W XIX oraz na początku XX wieku ponad 6 milionów Niemców opuściło swoją ojczyznę kierując się za ocean. Również dzisiaj więcej niż 100 000 ludzi rocznie przenosi się do obcego kraju. Niemcy doświadczają jednak również od kilku dziesięcioleci dużej imigracji z całego świata. I bardzo wiele żyjących w Niemczech ma bardzo osobistą historię swojej wędrówki.

Spektakl jest po raz pierwszy wystawiany poza granicami Niemiec.

Bilety: sektor A 50zł/ sektor B 40zł/ sektor C 30zł/ sektor D 20zł

Sprzedaż i rezerwacja: kasa MCK czynna od 8.00 do 20.00, ul. Traugutta 1, Tarnów, tel. 14 633 46 04

Karnet festiwalowy: 150 zł

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Mościckie Centrum Kultury w Tarnowie Mościcach, ul. Traugutta 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close