Toruń/Alternatywne Spotkania Teatralne Klamra 2015: Teatr Cinema „Rewia ognia”

Zdjęcie: Toruń/Alternatywne Spotkania Teatralne Klamra 2015: Teatr Cinema „Rewia ognia”

Zdjęcia z próby. Fot. Marcin Oliva Soto

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl Rewia ognia został zainspirowany poetycką prozą Edmonda Jabèsa. Z Księgi pytań jego autorstwa wybrano motyw miłosnej korespondencji między bohaterami. Ponad, a może w centrum Holokaustu, autor opisuje historię miłości dwojga młodych ludzi. Bohaterowie oddzieleni od siebie „wymyślają” normalny świat, konstruują nieistniejące przedmioty i dopisują do nich ich nowe funkcje. Wielka machina wojenna ze swoją logiką zostaje zniwelowana przez nową logikę przedmiotów niepotrzebnych z wymyśloną nową pożytecznością. Spektakl jest kontynuacją pracy rozpoczętej w 2008 w Acco Theatre Center w ramach Polskiego Roku w Izraelu, organizowanego przez Instytut Adama Mickiewicza.

Teatr Cinema z Michałowic – założony w 1992 roku przez plastyków i aktorów zespół jest jednym z najbardziej oryginalnych i cenionych polskich teatrów poszukujących, nawiązujących do tradycji polskiej i europejskiej awangardy teatralnej (m.in. do twórczości Tadeusza Kantora). Zespół występował na wielu festiwalach, m.in. w Niemczech, Szwajcarii i w Izraelu.

Koncepcja, reżyseria i scenografia: Zbigniew Szumski

Występują: Małgorzata Walas-Antoniello, Izabela Terek-Jopkiewicz, Monika Strzelczyk, Irad Mazliah, Jan Kochanowski, Tadeusz Rybicki

Koordynator i kostiumy: Katarzyna Rotkiewicz-Szumska

Strona festiwalu: http://www.klamra.umk.pl/

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close