Toruń/KolektTacz: „To jest teraz!” – warsztaty dla rodzin z dziećmi; prowadzenie: Aniela Kokosza i Paulina Giwer-Kowalewska

Zdjęcie: Toruń/KolektTacz: „To jest teraz!” – warsztaty dla rodzin z dziećmi; prowadzenie: Aniela Kokosza i Paulina Giwer-Kowalewska

fot. Klaudyna Schubert, materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Grupa artystyczna KolektTacz zaprasza na warsztaty ruchowo-taneczne dla rodzin z dziećmi w wieku 7–10 lat, które poprowadzą Aniela Kokosza i Paulina Giwer-Kowalewska. Warsztaty odbędą się w ramach 11 Święta Bydgoskiego Przedmieścia, organizowanego przez Dom Kultury Bydgoskie Przedmieście.

Artystki i pedagożki chcą pracować z najmłodszymi, poruszając tematy powrotu do natury po pandemii i budowania na nowo relacji z drugim człowiekiem w myśl hasła: „To jest teraz!”. Pandemia sprowadziła sztukę i animację do ekranu komputera, artystki pragną przywrócić obecność zmysłów, porzucić świat wirtualny, by odpocząć i zainicjować twórcze spotkanie.

O warsztatach:

Przez pierwszą godzinę warsztatów zastosują techniki tańca współczesnego i improwizacji, korzystając z przestrzeni wokół do tworzenia własnych plaż czy autoportretów z recyklingu. Nie zabraknie też działań z naturalnymi rekwizytami, jak szyszki, liście, woda czy piasek. Kolejne pół godziny będzie poświęcone rozmowom i budowaniu relacji. Każdy z uczestników stanie się ekspertem lub ekspertką, opowiadając o swoim punkcie widzenia na wybrany temat. Wśród proponowanych tematów debaty: Czy dobrze jest spotkać filozofa? Czy dorośli wiedzą lepiej? Czy to dobrze, że się różnimy? Co mi mówi moje ciało? Czy obiad rodzinny u cioci jest spełnieniem naszych marzeń? Spotkaniu towarzyszy czytanie fragmentów książki i zajęcia ruchowe.

Artystkom zależy na spotkaniu międzypokoleniowym, dlatego zapraszają dzieci i bliskich im dorosłych (rodziców, dziadków).

Wydarzenie jest bezpłatne, obowiązują zapisy na adres: paulina.giwer@gmail.com lub anielakokosza@gmail.com

Liczba miejsc ograniczona (przy zapisach artystki proszą o podanie liczby zgłaszanych osób i wieku dzieci).

Uczestnicy proszeni są o zabranie wygodnego, niekrępującego ruchów stroju, nakrycia głowy oraz butelki wody.

Ważne! Zasady bezpieczeństwa dla uczestników:
– obowiązuje zasłanianie ust i nosa
– obowiązuje dystans społeczny 1,5 m2
– dezynfekcja rąk przed udziałem w wydarzeniu (na miejscu wydarzenia dostępny będzie płyn do dezynfekcji)
– przed rozpoczęciem warsztatów organizatorzy proszą wszystkich uczestników o podpisanie papierowych oświadczeń (dostępnych na miejscu wydarzenia).

Warsztaty odbywają się w ramach projektu Święto Bydgoskiego Przedmieścia 2020. Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2020. Dofinansowano ze środków Gminy Miasta Toruń.

Wydarzenie: FB

Prowadzące:
Aniela Kokosza – performerka, pedagożka tańca, stypendystka IMiT, Alternatywnej Akademii Tańca 2015, fundacji Ciało/Umysł 2017. Ukończyła Uniwersytet Medyczny w Poznaniu i dwuletni kurs instruktorski o profilu taniec współczesny w Bydgoszczy. Od 2008 roku pracuje jako twórczyni niezależna, działając na pograniczu tańca, sztuk performatywnych i nauk o ciele. Pracuje pedagogicznie: ze studentami tańca, z dziećmi o alternatywnej motoryce i zagrożonymi wykluczeniem społecznym i edukacyjnym.

Paulina Giwer-Kowalewska – aktorka, tancerka, performerka. Absolwentka AST im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Od wielu lat prowadzi autorskie warsztaty dla dzieci oraz zajęcia dla rodzin z małymi dziećmi. Aktorka w spektaklu Blisko Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Prowadzi projekt Lyke – obiekty sensoryczne w Wielkopolsce. Współtworzyła projekt międzypokoleniowy, realizowany w ramach konkursu Seniorzy w akcji. Stypendystka programu Kultura w sieci, Art Stations Foundation, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego oraz Tanz Medien Akademie w Bauhaus-Universität Weimer.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 11:00

Toruń: Park Bydgoski (przy fontannie)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close