Toruń/Myśl w ruchu 2015: „Poza bezRUCHEM” – pokaz finałowy projektu „Taniec w Teatrze – Teatr w Tańcu 2015”

Zdjęcie: Toruń/Myśl w ruchu 2015: „Poza bezRUCHEM” – pokaz finałowy projektu „Taniec w Teatrze – Teatr w Tańcu 2015”

Fot. Patrycja Płanik

Wersja do druku

Udostępnij

Projekt Taniec w Teatrze – Teatr w Tańcu realizowany był przez Teatr Baj Pomorski w trzech toruńskich szkołach wszystkich poziomów edukacji (szkoła podstawowa, gimnazjum i liceum) od marca do listopada 2015 roku. Podczas warsztatów praktycznych dzieci i młodzież zapoznała się z wieloma technikami tanecznymi: tańcem współczesnym, jazzowym, klasycznym, ludowym, hip-hopem, improwizacją. Oferta warsztatowa obejmowała również zajęcia teatralne oraz zajęcia z teorii tańca z jego historią i zajęcia z krytyki teatralnej i twórczego pisania. Nadrzędnym celem projektu było przygotowanie świadomego odbiorcy sztuki tańca – projektowi towarzyszyło oglądanie spektakli tanecznych w Toruniu, Poznaniu, Warszawie i Bydgoszczy oraz spotkania z twórcami. Uczestnicy projektu wzięli udział w warsztacie z tancerzami z Compagnie TPO z Włoch podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek SPOTKANIA.

Na scenie Teatru Baj Pomorski  odbędzie się pokaz na zakończenie projektu zatytułowany Poza bezRUCHEM. Wezmą w nim udział uczniowie szkół:

Szkoły Podstawowej nr 32 im. Armii Krajowej

Gimnazjum nr 2 im. Gen. Elżbiety Zawackiej

III Liceum Ogólnokształcącego im. Samuela Bogumiła Lindego

muzyka: Maria Rumińska

Wstęp wolny.

Koordynacja projektu: Marta Zawadzka

Prowadzący zajęcia w projekcie:

Marta Zawadzka

Agnieszka Doberska

Agnieszka Powłoka

Dominika Miękus

Adrian Wilk

Tatiana Asmolkova

Anna Fijałkowska-Wyrosławska

Karolina Garbacik

Kamila Marczak

Marzenna Wiśniewska

Strona projektu: www.taniecwteatrze.pl

Projekt Taniec w Teatrze – Teatr w Tańcu 2015 został zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Myśl w ruchu 2015.

Logo IMIT (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 16:30

Toruń: Teatru Baj Pomorski , ul. Piernikarska 9. WSTĘP WOLNY.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close