Toruń: Warsztaty tańca współczesnego. Prowadzenie: Marta Zawadzka, Adrian Wilk

Zdjęcie: Toruń: Warsztaty tańca współczesnego. Prowadzenie: Marta Zawadzka, Adrian Wilk

Fot. Jakub Wittchen dla Art Stations Foundation.

Wersja do druku

Udostępnij

Międzynarodowe Centrum Spotkań Młodzieży w Toruniu zaprasza na warsztaty tańca współczesnego, które poprowadzą Marta Zawadzka i Adrian Wilk. Na program warsztatów składają się następujące moduły: improwizacja, kontakt, świadomość ciała, działania w przestrzeni miejskiej.

 

Warsztaty przeznaczone dla dorosłych i starszej młodzieży 16+

Przez siedem warsztatowych dni uczestnicy zgłębiać będą  współczesne techniki tańca, aby w pełni rozwinąć indywidualny potencjał ekspresji ruchowej każdego uczestnika-tancerza – główny nacisk położony będzie na improwizację taneczną. Intensywność programu będzie dopasowana do poziomu zaawansowania uczestników. Ważnym elementem zajęć będzie również improwizacja w kontakcie i ćwiczenia zwiększające świadomość ciała. Wszystkie te działania posłużą do przygotowania performansu, który odbędzie się w przestrzeni przepięknej toruńskiej starówki ostatniego dnia warsztatów.

Miejscem realizacji zajęć będzie Międzynarodowe Centrum Spotkań Młodzieży w Toruniu. Industrialną przestrzeń dawnych Młynów Rychtera przekształcono w multikompleks z doskonałymi warunkami do twórczego działania. Warsztaty z tańca współczesnego będą odbywać się w komfortowej sali o powierzchni 310 m2  z przepięknym widokiem na miasto, a w przerwach uczestnicy będą mogli korzystać ze wszystkich udogodnień, takich jak:

– restauracja (zdrowa oferta lunchowa)

– strefa relaksu (z bilardem, czytelnią oraz kafejką internetową)

– wypożyczalnia rowerów i sprzętu sportowego

– boisko wielofunkcyjne

Cena:

Wariant A:

7 dni   600 zł  –  42 godziny zajęć praktycznych z instruktorami

Wariant B:   

7 dni + lunch – 750 zł

42 godziny zajęć praktycznych z instruktorami

+ lunch każdego dnia

Wariant C standard:

7 dni + pobyt – 1300 zł

42 godziny zajęć praktycznych z instruktorami

6 noclegów z pełnym wyżywieniem

(zakwaterowanie w pokoju wieloosobowym z łazienką w korytarzu)

Wariant C premium:

7 dni + pobyt – 1500 zł

42 godziny zajęć praktycznych z instruktorami

6 noclegów z pełnym wyżywieniem

(zakwaterowanie w pokoju 2-osobowym z prywatną łazienką)

Zgłoszenia na warsztaty przyjmowane są mailowo: marketing@mcsm.torun.pl lub telefonicznie: 530 854 952.

Zgłoszenia do 31 maja 2016.

 www.mcsm.torun.pl

 Warsztaty poprowadzą:

Marta Zawadzka – tancerka, choreograf, pedagog i teoretyk tańca. Absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz Podyplomowych Studiów Teorii Tańca. Laureatka pierwszej nagrody na XII Międzynarodowych Prezentacjach Współczesnych Form Tanecznych w Kaliszu w 2004 r. Stypendystka Prezydenta Miasta Torunia i Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Występowała na wielu festiwalach w kraju i za granicą. Autorka ruchu scenicznego do spektaklu pt. Siostry Parry – pierwszej realizacji Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego w reżyserii Piotra Szalszy. Obecnie współpracuje z Teatrem „Baj Pomorski” i Teatrem Atofri (dla dzieci naj-najmłodszych). Współpracuje również z zespołami amatorskimi. Prowadzi regularne zajęcia z tańca współczesnego, szereg warsztatów z technik współczesnych, plastyki ruchu, świadomości ciała, ruchu w teatrze, teorii tańca. Współpracuje z wieloma placówkami kulturalno-edukacyjnymi, od roku 2013 również z katedrą kulturoznawstwa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie prowadzi warsztaty teatralne dla studentów III roku. Koordynuje                    i prowadzi zajęcia praktyczne i teoretyczne w projektach edukacyjnych związanych z tańcem – w ubiegłym roku „Taniec w Teatrze – Teatr w Tańcu 2015”, dofinansowanym przez Instytut Muzyki i Tańca, realizowanym przez Teatr „Baj Pomorski”. Regularnie bierze udział w warsztatach tańca współczesnego, contact improvisation i innych technik wspomagających pracę z ciałem u pedagogów polskich i zagranicznych.

Adrian Wilk – tancerz, instruktor tańca. Absolwent Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi na specjalizacji „Choreografia i techniki tańca” (licencjat) i Policealnego Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych w Toruniu. Jako świeżo upieczony Animator kultury rozpoczął pracę w Teatrze Lalek „Zaczarowany świat”, gdzie przez cztery lata pracował jako aktor-animator. Występował na festiwalach teatrów lalkowych w Kwidzynie, Namur i Ordu. W tym samym czasie współpracował  z Fundacją Pro-Theatro – wystąpił w produkcjach: Droga-Sentiero, Dwie Planety, Słowa. Spektakle te były prezentowane w Pradze i Friedrichshafen podczas międzynarodowych festiwali teatralnych. Jako instruktor tańca współpracuje między innymi ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Kulturalnych tARTak. Występował jako tancerz i performer w projektach organizowanych przez Fundację  Artystyczną„PERFORM”. Od wielu lat uczy się tańca współczesnego pod okiem Marty Zawadzkiej. Brał udział w warsztatach tańca współczesnego w Połczynie, Toruniu i Wrocławiu, uczestniczył w coaching project z improwizacji kontaktowej  z elementami Body Mind Centering prowadzonym przez Iwonę Olszowską. Zapoznał się z techniką pracy Petera Jaśko, członka zespołu Davida Zambrano. W maju 2015 roku wziął udział w międzynarodowym projekcie warsztatów Vertical Dance organizowanymi przez Campagnie 9.81 w Budapeszcie.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Toruń: Międzynarodowe Centrum Spotkań Młodzieży, ul.Władysława Łokietka 3.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close