Toruń/XXIII Międzynarodowy Festiwal Teatralny KONTAKT: Peeping Tom (Holandia/Belgia) „Ojciec”

Zdjęcie: Toruń/XXIII Międzynarodowy Festiwal Teatralny KONTAKT: Peeping Tom (Holandia/Belgia) „Ojciec”

Fot. Herman Sorgeloos

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XXIII Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego KONTAKT organizatorzy zapraszają na spektakl Ojciec holendersko-belgijskiego zespołu Peeping Tom z Brukseli.

 

 

Peeping Tom (Holandia/Belgia)

Ojciec

Reżyseria:  Franck Chartier

Dramaturgia: Gabriela Carrizo

Ciepła i opowiedziana z humorem historia ojca. Ojciec rozgry­wa się w domu starców, gdzieś głęboko w piwnicy. Pojedyncze okno jest umieszczone zbyt wysoko, by można było przez nie spojrzeć na zewnątrz lub je otworzyć. Jest jak znak określający zanikającą granicę między życiem i śmiercią. To przestrzeń poza światem żywych, lecz jeszcze nie zmarłych. U starych ludzi czas wydaje się zwalniać i dostosowywać do spo­wolnionego rytmu ich gestów; elokwentna mowa może być odbie­rana jako bełkot, a muzyka jako hałas; obrazy się rozmazują, a sam świat wydaje się mieć jakiś sens, o ile uosabia wspomnienie czy projekcję umysłu.

Z goryczą zaprawioną dowcipem, Ojciec zgłębia proces dez­integracji ludzkich zdolności umysłowych, ukazując moment, w którym wyobraźnia lub choroba starca, współczesnego Don Ki­chota, stale grozi zepchnięciem realiów życia codziennego domu starców w odmęty urojonego świata wyobraźni.

TRAILER

„Takiego spektaklu Toruń jeszcze nie widział. Mądry, dowcipny, poważny, ale z dużą dozą humoru. Aby mogło zobaczyć go jak najwięcej widzów, organizatorzy prezentujeądwa pokazy dzień po dniu”.

Czas: 1h 30 (bez przerwy)

Szczegółowe informacje o spektaklu, zespole i twórcach oraz fragmenty recenzji znajdują się w katalogu festiwalowym.

Katalog dostępny jest tu: http://teatr.torun.pl/folder-festiwalowy-pl-eng/

 

Strona festiwalu: http://teatr.torun.pl/festiwale/miedzynarodowy-festiwal-teatralny-kontakt

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

Toruń: Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki, aleja Solidarności 1-3.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close