Toruń/XXIII Międzynarodowy Festiwal Teatralny KONTAKT: Tg STAN (Antwerpia/Belgia) „Wiśniowy sad”

Zdjęcie: Toruń/XXIII Międzynarodowy Festiwal Teatralny KONTAKT: Tg STAN (Antwerpia/Belgia) „Wiśniowy sad”

Fot. Koen Broos.

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XXIII Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego KONTAKT organizatorzy zapraszają na spektakl Tg STAN z Antwerpii Wiśniowy sad, na podstawie sztuki Czechowa.

 

Antoni Czechow: Wiśniowy sad

Reżyseria: zespół STAN

Po Wujaszku Wani, Iwanowie, Trzech siostrach, Płato­nowie i Oświadczynach, STAN wystawił sztukę Czechowa po raz szósty. „Kolejna sztuka, którą piszę z pewnością bę­dzie śmieszna, bardzo śmieszna, przynajmniej w zamierze­niu”. Tak pisał o Wiśniowym sadzie Antoni Czechow do Olgi Knipper. Na pytanie: dlaczego Czechow? Zespół odpo­wiedział: „Anton Pawłowicz Czechow pozostawił niezatarte piętno na historii teatru, a jego proza, listy i sztuki teatralne są nadal uważane z jedne z najpiękniejszych w literaturze światowej. Jego zrozumienie najgłębszych uczuć człowieka nie ma sobie równych, a jego wgląd w ludzkie zachowania – fenomenalny. Należy do tej niewielkiej grupy autorów, którzy umożliwili nam wyruszenie w podróż w poszukiwaniu sensu człowieczeństwa i których przenikliwość pomaga nam za­chować lub odzyskać zdrowie psychiczne, zarówno w sensie indywidualnym jak i zbiorowym.”

Zespół STAN prezentuje swoje przedstawienia  w wielu krajach świata, m.in. we Francji, Hiszpanii, Portugalii, Norwegii, Japonii, Brazylii i USA.

Czas: 2h 20 (bez przerwy)

Szczegółowe informacje o spektaklu i zespole oraz fragmenty recenzji znajdują się w katalogu festiwalowym.

Katalog dostępny jest tu: http://teatr.torun.pl/folder-festiwalowy-pl-eng/

Strona festiwalu: http://teatr.torun.pl/festiwale/miedzynarodowy-festiwal-teatralny-kontakt

 

 

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:30

Toruń: Teatr im. Wilama Horzycy, Duża Scena, Plac Teatralny 1.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close