Toruń/XXIV Międzynarodowy Festiwal Teatralny KONTAKT: les ballets C de la B (Gandawa/Belgia) „Requiem dla L.”

Zdjęcie: Toruń/XXIV Międzynarodowy Festiwal Teatralny KONTAKT: les ballets C de la B (Gandawa/Belgia) „Requiem dla L.”

Fot. Chris Van Der Burght.

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XXIV Międzynarodowego Festiwalu KONTAKT w Toruniu zaprasza na pokaz spektaklu Requiem dla  L. w wykonaniu zespołu Alaina Platela les ballets C de la B z Gandawy. Reżyser muzyczny spektaklu, kompozytor Fabrizio Cassol łączy różne kultury muzyczne wokół wybranego tematu. Szuka sposobów na pisanie nowych opowieści. Czternastu muzyków z całego świata spotyka się wokół największego, choć nieukończonego dzieła Mozarta. W ich rekonstrukcji Requiem łączą swój własny styl muzyczny z takimi gatunkami jak jazz, opera i popularna muzyka afrykańska. Na poziomie teatralnym, reżyser Alain Platel wraz z zespołem szukają wizualnych i fizycznych środków wyrazu dla tworzenia obrazów i skojarzeń przywoływanych przez Requiem: od mszy żałobnej, po masowy grób, do którego zostało wrzucone ciało Mozarta. Cassol i Platel świetnie odnajdują się w tym mieszaniu się kultur tworzącym nowy wszechświat. Wcześniej współpracowali m.in. przy Vespers/Nieszporach Maryjnych Monteverdiego (vsprs). Spektakl otrzymał I nagrodę na Kontakcie w 2007 roku.

les ballets C de la B (Gandawa/Belgia) oraz Festival de Marseille, Berliner Festspiele Fabrizio Cassol, Alain Platel

Reżyseria: Fabrizio Cassol, Alain Platel

Czas trwania: 1h 40 z 1 przerwą

***

Strona festiwalu: https://festiwal.teatr.torun.pl/

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Toruń: CKK Jordanki, Al. Solidarność 1-3

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close