Toruń/XXIV Międzynarodowy Festiwal Teatralny KONTAKT: Otwarte lekcje GaGa/ People z Natalią Iwaniec

Zdjęcie: Toruń/XXIV Międzynarodowy Festiwal Teatralny KONTAKT: Otwarte lekcje GaGa/ People z Natalią Iwaniec

Na zdjęciu: Natalia Iwaniec. Fot. Yarek Baranik

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XXIV Międzynarodowego Festiwalu KONTAKT w Toruniu odbędą się otwarte lekcje GaGa/People z Natalią  Iwaniec. GaGa to język ruchowy stworzony przez Ohada Naharina (Batsheva Dance Company, w Tel Awiwie, Izrael). Jest to świadoma praca poprzez instynktowne poruszanie całą strukturą ciała. Dzięki tej metodzie ciało uzyskuje większą giętkość i elastyczność. Zajęcia polegają na improwizacji, w której wykorzystuje się pracę z wyobraźnią i kreatywność. Nauczyciel porusza się z uczniami przez cały czas trwania zajęć, co pozwala im inspirować się tym, jak porusza się nauczyciel i spotykać się w podobnym punkcie pracy w ruchu.

GaGa/ People to zajęcia do wszystkich, którzy nie posiadają umiejętności z zakresu żadnej techniki tanecznej, ale są zainteresowani pracą z ciałem i rozwojem ruchowym. Zajęcia są skierowane do osób powyżej 16. roku życia.

Cena: 10 zł

Grupa do 30. osób (od 16 roku życia)

Zgłoszenia należy kierować na adres:

edukacja@teatr.torun.pl

 (w tytule należy zawrzeć nazwę warsztatu)

Natalia Iwaniec jest pierwszą w Polsce certyfikowaną nauczycielką GaGa. Ukończyła Wiedzę o teatrze na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie i Studium Animatorów Kultury we Wrocławiu (specjalność: taniec). Jej przygoda z GaGa rozpoczęła się od spotkania z Izraelskim choreografem Arkadi Zaidesem w 2009 roku w Poznaniu i od tego czasu uczestniczyła w licznych warsztatach GaGa w Polsce i za granicą.  W 2010 roku przeprowadziła się do Tel Awiwu, by uczestniczyć w codziennych zajęciach Gaga. W tym samym czasie wzięła udział w projekcie – warsztacie dla tancerzy w zespole Yasmeen Godder, jako jedyna osoba spoza Izraela. W roku 2011 została zakwalifikowana do pilotażowego projektu Gaga Teachers’ Training, gdzie pod okiem Ohada Naharina, tancerzy Batsheva Dance Company i znakomitych pedagogów GaGa, zgłębiała tę metodę pracy. Od sierpnia 2012 roku jest jednym z nielicznych nauczycieli GaGa w Europie. Prowadziła regularne zajęcia w Londynie oraz na licznych festiwalach w Polsce i za granicą. Poza intensywną praktyką nauczycielską GaGa, tańczyła w spektaklach m.in. w ramach festiwalu Resolution! 2013 w The Place w Londynie w spektaklu Pieces of mosaic, we Fryburgu podczas festiwalu Incidase w spektaklu Hello Lov w 2013. Obecnie uczy GaGa i bierze udział w niezależnych projektach jako tancerka w Polsce i za granicą.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 11:00

Toruń: CKK Jordanki, Al. Solidarności 1-3, w godz. 11.00-12.00

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close