Toruń/XXIV Międzynarodowy Festiwal Teatralny KONTAKT: Warsztat z teatru fizycznego dla tancerzy. Prowadzenie: Iwan Jestiegniejew

Zdjęcie: Toruń/XXIV Międzynarodowy Festiwal Teatralny KONTAKT: Warsztat z teatru fizycznego dla tancerzy. Prowadzenie: Iwan Jestiegniejew

Na zdjęciu: Natalia Iwaniec. Fot. Yarek Baranik

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XXIV Międzynarodowego Festiwalu KONTAKT w Toruniu odbędzie się intensywny warsztat z teatru fizycznego. Warsztat będzie się składał z ćwiczeń fizycznych, bloku zadań ruchowych i twórczych oraz improwizacji. Skoncentrujemy się na podstawowych pojęciach współczesnego tańca i teatru fizycznego (ciało, przestrzeń, czas), skupiając się na osobistym odbiorze i doświadczeniu każdego z uczestników warsztatu.

Warsztat jest przeznaczony dla profesjonalnych aktorów i tancerzy oraz osób z doświadczeniem tanecznym.

Iwan Jestiegniejew o swojej pracy: Interesuje mnie to, jak każdy z nas może stać się przewodnikiem w badaniu możliwości własnego ciała i unikalnej cielesnej swobody. Wyjść poza granice rzeczywistej powłoki, czy też inaczej: poza granice „własnej skóry”, wykorzystując przy tym najprzeróżniejsze warstwy cielesnych środków wyrazu.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres:

edukacja@teatr.torun.pl

(w tytule należy zawrzeć nazwę warsztatu)

Iwan Jestiegniejew – choreograf, kierownik artystyczny szkoły i grupy tańca współczesnego Dialogue Dance oraz przestrzeni artystycznej Stancja; wykłada w Kostromie i Moskwie w Moskiewskiej Szkole Filmowej Gogol School przy teatrze Gogol Center, na Festiwalu Territoria w letnich kursach teatralnych i tanecznych. Współpracował jako choreograf z Grzegorzem Jarzyną przy spektaklach Iwona, Księżniczka Burgunda (Teatr Narodów w Moskwie, TR Warszawa), G.E.N. (TR Warszawa), Dwa Miecze (Beijing Propel Performing Arts & Media Co., Shanghai Theatre Academy, TR Warszawa).

***

Strona festiwalu: https://festiwal.teatr.torun.pl/

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

Toruń: CKK Jordanki, Al. Solidarności 1-3, w godz. 10.00-14.00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close