Toruń: Zimowe warsztaty japońskiego tańca butoh. Prowadzenie: TO-EN

Zdjęcie: Toruń: Zimowe warsztaty japońskiego tańca butoh. Prowadzenie: TO-EN

Fot. Paweł Maciak, © TO-EN Butoh Company & Paweł Maciak, 2014

Wersja do druku

Udostępnij

Butoh jest współczesną formą tańca, która narodziła się w Japonii pod koniec burzliwych lat 50. XX w. Rewolucyjny pod względem środków wyrazu i przekraczający granice gatunku, taniec butoh wprowadził nowe spojrzenie na ciało na scenie. Na gruncie europejskim butoh wciąż zaskakuje swą odmienną stylistyką, tworząc nowe warunki wymiany artystycznej.

Po raz pierwszy w Toruniu warsztaty poprowadzi TO-EN, tancerka butoh, choreograf, uczennica słynnej szwedzkiej artystki butoh SU-EN. TO-EN jest jedyną kontynuatorką linii tańca butoh według metody SU-EN w Polsce.

Warsztaty mają na celu zapoznanie uczestników z metodą pracy z ciałem w tańcu butoh  – od treningu po choreografię. Metoda ta bazuje na re-definicji obrazu ciała oraz odkryciu jego nowych artystycznych możliwości. Warsztaty zawierają m.in. trening bazowy (postawa, oddech, wytrzymałość), jak i elementy choreografii, oparte na tzw. „materiałach ciała” („body materials”).

Zapisy i kwestie organizacyjne: eduakcje@csw.torun.pl, tel. 56 61 09 716
Zapisy do 10 stycznia 2015 (liczba miejsc ograniczona)

Koszt: 50zł.

Warsztaty przeznaczone są dla osób pełnoletnich.

Ciało tancerza butoh rodzi się wraz z przestrzenią. Dzięki niej ożywa i chłonie rzeczywistość wytężonymi zmysłami. W ciele tancerza butoh materie spotykają się, wypełniając ciało. Ciało konfrontuje materie i ulega przemianie. Co wyniknie z tego spotkania? Jaką prawdę przyniosą ze sobą materie? Tak rodzi się taniec. W tym procesie materia nabiera symbolicznego znaczenia. W konfrontacji z ciałem, staje się nośnikiem prawd o człowieku, świecie. [TO-EN]

www.csw.torun.pl

www.toenbutoh.com

 

ARCHIWUM PREZENTACJI

Toruń: CSW Znaki Czasu, ul. Wały gen. Sikorskiego 13

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close