Tychy/Teatr Mały: „Solo w 5 obrazach” – obraz drugi „Wołanie o powrót” – chor. Małgorzata Haduch

Zdjęcie: Tychy/Teatr Mały: „Solo w 5 obrazach” – obraz drugi „Wołanie o powrót” – chor. Małgorzata Haduch

fot. mat. organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Mały w Tychach zaprasza na spektakl Małgorzaty Haduch Solo w 5 obrazach – obraz drugi Wołanie o powrót. W swojej nowej propozycji scenicznej Małgorzata Haduch czerpie inspirację z potrzeby zagłębienia się w siebie i odnalezienia własnych źródeł, które ukształtowały ją jako kobietę i artystkę. Każda część Solo opiera się na specyficznym środku wyrazu jako przewodniej formie ekspresji. Obraz drugi Wołanie o powrót, poświęcony tematowi wyczerpania spowodowanego czekaniem, jest wyreżyserowany na tancerkę – Agnieszkę Konopkę.

Projekt Solo w 5 obrazach składa się z pięciu części wyreżyserowanych przez krakowską artystkę Małgorzatę Haduch. Przygotowane obrazy choreograficzne mogą istnieć jako odrębne krótkie formy twórcze, a jako całość stanowią 90-minutowe wydarzenie sceniczne. Są to: Chile Verde, Wołanie o powrót, Koncert na ciało, głos i ciszę, Awangarda! Awangarda!, Kompozycja na orkiestrę i chór tancerzy.

W nowym spektaklu Małgorzata Haduch korzysta zarówno z charakterystycznego dla niej języka scenicznego (improwizacja), jak i z elementów, z którymi nigdy dotąd nie pracowała (rekwizyty, instalacja). Tematy pięciu obrazów wyłoniły się z doświadczeń, które odpowiadają kilku jej największym fascynacjom w sztuce, między innymi free jazzem. Po wielu latach przerwy artystka wraca do formy solowego występu.

Reżyseria, choreografia, tekst: Małgorzata Haduch

Muzyka: Okyung Lee, Michiyo Yagi, Xu Fengxia

Taniec: Agnieszka Jaśkowska-Konopka

Projekt fotograficzny: Bartosz Sopata, Małgorzata Haduch

Dramaturgia, projekt graficzny: Katarzyna Firlej

Kostiumy: Unfinished Company

Projekt realizowany w ramach Stypendium Twórczego Miasta Krakowa

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

premiera •

godz. 18:00

Tychy: Teatr Mały, ul. Hlonda 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close