Tychy/Tyskie Spotkania Teatralne: Wydział Teatru Tańca „Uroczystość” – reż. Błażej Peszek

Zdjęcie: Tychy/Tyskie Spotkania Teatralne: Wydział Teatru Tańca „Uroczystość” – reż. Błażej Peszek

Fot. z materiałów organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Początkowa zapowiedź typowej uroczystości rodzinnej, którą tak dobrze znamy, przeradza się w przerażający i poruszający spektakl o rodzinnym piekle. Wśród dźwięku sztućców, tupania, krzyków przeplatanych śmiechem i wręcz rozbuchaną zabawą niepostrzeżenie przemykają duchy przeszłości, ingerujące w sceniczną rzeczywistość. Czy łatwo je dostrzec wśród absurdalnych scen obnażających sztuczność ceremoniału rodzinnego? W tej adaptacji sztuki Thomasa Vinterberga i Mogensa Rukova, studenci II roku Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu krakowskiej PWST próbują pod opieką i reżyserią Błażeja Peszka zinterpretować formę, która góruje nad większością kontaktów międzyludzkich w dzisiejszym społeczeństwie, zakrywając jego problemy.

koncepcja, reżyseria i scenografia:  Błażej Peszek

Występują: Agnieszka Michalik, Andrzej Michalski, Krzysztof Mikołajczyk, Anna Mikuła, Darek Nowak, Kamil Pilarski, Mikołaj Prynkiewicz, Alicja Różańska, Ewelina Ściana, Paweł Urbanowicz, Mikołaj Wnęt

produkcja: Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. Ludwika Solskiego Wydział Teatru Tańca w Bytomiu

koordynacja PWST WTT: Julia Bromberek

Czas trwania: 60 min.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:00

Tychy: Teatr Mały w Tychach, ul. ks. kard. Hlonda 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close