Ustka/Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej: Alina Belyagina – laboratorium tańca współczesnego

Zdjęcie: Ustka/Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej: Alina Belyagina – laboratorium tańca współczesnego

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku zaprasza do Ustki na laboratorium tańca współczesnego. Bezpłatne warsztaty skierowane są do uczestników powyżej 14 lat. Zajęcia poprowadzi rezydentka BGSW Alina Belyagina.

Zgłoszenia: +48 59 814 52 95.

Ciało człowieka zbudowane jest z niezliczonej liczby atomów, które również mogą się dzielić. Jedność człowieka nie istnieje jedynie na poziomie empirycznym, ale „idealny człowiek” jest mnogim odbiciem świata wokół oraz logos. Laboratorium opiera się na książkach Pawła Floreńskiego (Pawieła Fłorienskiego) Filar i podpora prawdy oraz Homotypia ciała człowieka. Składa się z części teoretycznej oraz praktycznej. W części teoretycznej odbędzie się praca z tekstami Pawła Floreńskiego (Pawieła Fłorienskiego) i Daniłła Charmsa, rosyjskiego pisarza i poety modernistycznego.

Alina Belyagina – rezydentka BGSW, młoda choreografka i performerka, od kilku lat mieszkająca w Monachium. Wychowana w kulturze rosyjskiej, z choreografią i tańcem związała się w Polsce. Ukończyła Uniwersytet Kultury i Sztuki w Moskwie. Studiowała również starogrecki i łacinę na Uniwersytecie Śląskim. Pracuje na pograniczu sztuk wizualnych, łącząc taniec i choreografię z filozofią oraz literaturą.

Częścią projektu realizowanego podczas rezydencji artystycznej w Centrum Aktywności Twórczej będą warsztaty tańca dla tancerzy i mieszkańców Słupska i Ustki. Założeniem nadrzędnym będzie próba odpowiedzi na pytanie o to, czy miasto może wyglądać i funkcjonować podobnie jak ludzkie ciało. Choreografia będzie mocno powiązana z urbanistyką Słupska i Ustki oraz z pracami hiszpańskiego malarza Pablo Palazuelo. Powstanie próba włączenia ciała człowieka w trans-geometryczny kontekst miasta. Seria performansów w przestrzeni publicznej będzie dialogiem pomiędzy autorką a publicznością. Odbędzie się również seria warsztatów dla mieszkańców. Na koniec zostanie zaprezentowana wystawa zdjęć Biogeometria w przestrzeni Słupska i Ustki oraz performans.

Więcej o pracy artystki

Strona Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:30

Ustka: Centrum Aktywności Twórczej w Ustce, ul. Zaruskiego 1a

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close