V Ad Libitum + SIC! – VI Festiwal Muzykl Improwizowanej + V Festiwal Improwizacji Tańca

Zdjęcie: V Ad Libitum + SIC! – VI Festiwal Muzykl Improwizowanej + V Festiwal Improwizacji Tańca

Wersja do druku

Udostępnij

Po raz pierwszy Ad Libitum i SIC! zostały połączone w zeszłym roku, gdy obie imprezys odbywały się w Sali Laboratorium Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. W tym roku idea połączenia Festiwalu Muzyki Improwizowanej Ad Libitum oraz Festiwalu Improwizacji Tańca SIC! jest kontynuowana, ale uległa też znacznemu poszerzeniu. Już od 18 października do 21 października wszyscy chętni mogą uczestniczyć w równoległych blokach intensywnych warsztatów tanecznych lub muzycznych. Taneczne poprowadzi znana już uczestnikom SIC! Katie Duck z Holandii z towarzyszeniem Alfredo Genovesi na perkusji, a także Company Blu z akompaniamentem Steve’a Noble, również na perkusji.  Nowością jest warsztat tańca improwizowanego dla z młodzieży – z uczniami warszawskich liceów poprowadzi Daniel Almgren Recéndu, absolwent SNDO w Amsterdamie, który 25 października wystąpi w Warszawie w ramach Przeglądu Nowego Tańca. Z kolei warsztaty muzyczne poprowadzą Johannes Bergmark, Paolo Pandolfo, POW Ensemble orazEnsemble für Experimentelle Musik z Monachium. Tematy warsztatów, jak choćby Ciało jest fabryką dźwięku Bergmarka i udział w warsztatach tańca muzyków, pokazuje wzajemną współpracę i przenikanie obu dziedzin sztuki.

Spektakle i koncerty we wspólnym wykonaniu tancerzy, performerów będzie można natomiast obejrzeć w dniach 20-23 października  w Sali Laboratorium CSW (zawsze od 19.00). Poza warsztatami i performansami program festiwalu obejmuje również wykłady i spotkania, tj. wykład/prezentacja: Stena Hanson Text-sound composition i współpraca z Henri Chopinem; Johannes’a Bergmarka Działalność „Fylkingen” i sytuacja awangardy w Skandynawii (19 października) oraz Juliusza Grzybowskiego Czy możliwe jest bycie samemu na scenie? (20 października).

Szczegółowe informacje:

http:www.sic.waw.pl

Zapisy na warsztaty:

SIC! Sonia Nieśpiałowska-Owczarek info@sic.waw.pl

Ad Libitum Joanna Grotkowska fprm@prm.art.pl

 

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 11:00

CSW - Zamek Ujazdowski w Warszawie, Sala Laboratorium, ul. Jazdów 2

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close