VI Gdański Festiwal Tańca: Faustin Linyekula (Kongo) „Cargo”

Zdjęcie: VI Gdański Festiwal Tańca: Faustin Linyekula (Kongo) „Cargo”

Fot. Agathe Poupeney

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl CARGO jest podróżą charyzmatycznego tancerza z Konga – Faustina Linyekuli – do korzeni oraz nieistniejących już miejsc i zdarzeń. Faustin Linyekula opowiada historie ludzi zamieszkujących nowe Kongo. W tych opowieściach ciała naznaczone są przez historię pełną przemocy i ucisku. Muzykę do spektaklu skomponował wspaniały gitarzysta i kompozytor – Flamme Kapaya (Kongo), który w swoich utworach łączy kongijską muzykę popową z dużą dawką kongijskiego punka, będącego odpowiedzią na panujący kryzys. Artysta wystąpi w Polsce po raz pierwszy.

choreografia i wykonanie: Faustin Linyekula / muzyka: Flamme Kapaya, Obilo drummers / premiera: Centre national de la danse in Pantin (Francja) w roku 2011 /  produkcja: Studios Kabako/Virginie Dupray /

koprodukcja: Centre national de la danse (Francja) / 55 min.

Faustin Linyekula – tancerz, choreograf, pieśniarz pracujący i mieszkający w Kisangani (Demokratyczna Republika Konga). Spektakle Linyekuli były wielokrotnie prezentowane na Festiwalu Teatralnym w Avinionie, P.A.R.T.S. w Brukseli, na wiedeńskim Impulstanz a ostatnio na Crossing The Line Festival w Nowym Jorku. Założyciel i pomysłodawca Studios Kabako – przestrzeni poszukiwań i działań twórczych, skupiającej twórców tańca współczesnego i teatru.

HARMONOGRAM FESTIWALU

Organizatorem Gdańskiego Festiwalu Tańca jest Klub Żak, a festiwal jest realizowany ze środków Miasta Gdańska i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Klub ŻAK / 80-266 Gdańsk / ul. Grunwaldzka 195/197

Miejska Instytucja Kultury

tel. /  fax: (+48) 58 344 05 73, 58 345 15 90

biuro@klubzak.com.pl ; www.klubzak.com.pl

 Więcej:

www.gdanskifestiwaltanca.pl

www.facebook.com/GdanskiFestiwalTanca

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close