VI Gdański Festiwal Tańca: Misato Inoue (Japonia) „Black swan”

Zdjęcie: VI Gdański Festiwal Tańca: Misato Inoue (Japonia) „Black swan”

Fot. z materiałów organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Black swan to monochromatyczna choreografia w wykonaniu japońskiej tancerki Misato Inoue. Prostota i emocjonalność tańca artystki w wyrafinowany sposób dialoguje z muzyką Ludovico Einaudiego i Thomasa C Gasa. Za choreografię Black swan Misato Inoue zdobyła II nagrodę na Belgrade International Choreography Competition.

choroegrafia i wykonanie: Misato Inoue / muzyka: Ludovico Einaudi, Thomas C Gas / kostium: Cathy Sharp / coaching: Cathy Sharp, Felix Dumeril, Elayne Phillips / foto: Peter Schnetz / produkcja: T42 DANCE PROJECTS (Szwajcaria) / premiera: 2013 / 15 min.

Misato Inoue (Japonia) – tancerka, choreografka, współzałożycielka kolektywu T42 DANCE PROJECTS. Kształciła się w Japonii oraz w LABAN Centre w Londynie. W 2005 roku była asystentką choreografa Félixa Dumérila w pracy nad spektaklem dla Jacobson Dance Company w Sankt Petersburgu. Od 2008 jest członkinią zespołu Cathy Sharp Dance Ensemble.

HARMONOGRAM FESTIWALU

Organizatorem Gdańskiego Festiwalu Tańca jest Klub Żak, a festiwal jest realizowany ze środków Miasta Gdańska i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Klub ŻAK / 80-266 Gdańsk / ul. Grunwaldzka 195/197

Miejska Instytucja Kultury

tel. /  fax: (+48) 58 344 05 73, 58 345 15 90

biuro@klubzak.com.pl ; www.klubzak.com.pl

 Więcej:

www.gdanskifestiwaltanca.pl

www.facebook.com/GdanskiFestiwalTanca

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:30

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close