VI Gdański Festiwal Tańca: Sánchez Ruíz (Kuba) & Edivaldo Ernesto (Mozambik) „There is a name for it”

Zdjęcie: VI Gdański Festiwal Tańca: Sánchez Ruíz (Kuba) & Edivaldo Ernesto (Mozambik) „There is a name for it”

Fot. z materiałów organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

There is a name for it to opowiedziana na kanwie muzycznej historia dwójki ludzi szukających sposobu porozumienia. Judith Sánchez Ruíz i Edivaldo Ernesto stworzyli poruszający spektakl o nas samych, o tym jak próbujemy się do siebie zbliżyć, jak się kłócimy, jak się kochamy i ścieramy.

There is a name for it/ Judith Sánchez Ruíz (Kuba) & Edivaldo Ernesto (Mozambik) / po raz pierwszy w Polsce

reżyseria, choreografia i wykonanie: Judith Sánchez Ruíz & Edivaldo Ernesto / muzyka: Edivaldo Ernesto / światła: Martin Hauk / kostiumy: Mat Vooter we współpracy z Judith Sanchez i Edivaldo Ernesto / partnerzy: Sasha Waltz & Guest, Radialsystem Berlin, Garage 29 Bruksela / 59 min.

Edivaldo Ernesto (Mozambik) – tancerz, choreograf, pedagog. Współpracował z takimi artystami jak David Zambrano, Mat Voorter, Robert Hilton, Faustin Linyekula, Sasha Waltz. Występował m.in. w projekcie Sascy Waltz Dialoge Freiburg w 2005, a od 2008 jest stałym członkiem zespołu Sasha Waltz & Guests. Od momentu legendarnego duetu z amerykańskim perkusistą Robynem Schulkowskim Edivaldo Ernesto rozwija swoją pasję do improwizacji.

Judith Sanchez Ruiz (Kuba) – tancerka, choreografka, pedagog. Współpracowała z takimi choreografami i zespołami jak Trisha Brown Dance Company, David Zabrano, DD Dorvillier, Jeremy Nelson, Luis Malvacias, DanzAbierta Company, Mal Pelo Company. Aktualnie współpracuje z Sasha Waltz & Dancers w Berlinie. Została  wyselekcjonowana przez Dance Magazine jako jedna z “25 Dancers to Watch” w 2010. W 2010 roku Judith Sanchez zasiadała w Radzie Programu Movement Research w Judson Church Performance w Nowym Jorku. Aktualnie jest członkinią Artystycznej Rady Doradczej Programu Movement Research.

HARMONOGRAM FESTIWALU

Organizatorem Gdańskiego Festiwalu Tańca jest Klub Żak, a festiwal jest realizowany ze środków Miasta Gdańska i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Klub ŻAK / 80-266 Gdańsk / ul. Grunwaldzka 195/197

Miejska Instytucja Kultury

tel. /  fax: (+48) 58 344 05 73, 58 345 15 90

biuro@klubzak.com.pl ; www.klubzak.com.pl

 Więcej:

www.gdanskifestiwaltanca.pl

www.facebook.com/GdanskiFestiwalTanca

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close