VIII Gdański Festiwal Tańca „żywioły”: Cie. Dysaundbo „Diccillu”

Zdjęcie: VIII Gdański Festiwal Tańca „żywioły”: Cie. Dysaundbo „Diccillu”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

VIII edycję Gdańskiego Festiwalu Tańca zdominują żywioły. Podobnie jak w ubiegłych latach festiwal otworzą trójmiejskie premiery a po nich pokazane zostaną spektakle polskie i zagraniczne. Ognisty temperament kobiet sycylijskiej mafii ukażą artystki zespołu Dysoundbo, którym w spektaklu Diccillu towarzyszyć będzie muzyka na żywo. Poprzez ekspresyjne obrazy i wirtuozerię tancerzy Linda Magnifico opisuje życie swoich rodzinnych stron – morze, słońce, sjestę, trąbiące samochody, gestykulujące ręce, energicznych sprzedawców, zapachy: ryby, drzewa migdałowego, kwiatów pomarańczy i ziół; obfitośc na stole i stereotypową włoską mammę; a z drugiej strony – biedę, brak wody i mafię.

Trailer

koordynacja artystyczna: Linda Magnifico, Sasha Shlain

choreografia: Linda Magnifico

wykonanie:  Patricia Rotandaro, Elena Morena Weber, Soledad Steinhardt, Chiara Taviani

muzyka: Sasha Shlain

muzyka na żywo: Sasha Shlain, Jake Pisaq

śpiew : Rachel Buchhold

światło: Remo Merz, Linda Magnifico

dramaturgia: Turi Zinna

premiera: 7.11.2014

czas trwania: 60 min.

Linda Magnifico to była solistka Chorwackiego Baletu Narodowego, asystent choreografa i solistka do zespołu Roberto Zappali. Jej choreografie zdobyły wiele nagród, między innymi na: Premio  Scenario i Danza sì w Rzymie. Tańczyła w cie. Anna Huber i Luzerner Theater oraz w choreografiach Carolyn Carlson, Koffi Koko, Chang­Mey Wang i innych. W 2007 roku, wraz z mężęm Sashą Shlain, założyła kompanię  Dysoundbo. Jest też asystentem choreografa Marco Santiego oraz zespołu Staatstheater Darmstadt, dyrektorem Theater St. Gallen.

***

Organizatorem GDAŃSKIEGO FESTIWALU TAŃCA jest Klub Żak, a Festiwal realizowany jest dzięki dofinansowaniu z Miasta Gdańsk, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mecenasem Festiwalu jest  Gdańska Infrastruktura Wodno-Kanalizacyjna.

BILETY:

3 zł – na Kartę Tancerza / 8 zł – pokazy konkursowe Solo Dance Contest, zniżka* na Kartę Dużej Rodziny / 15 zł – zniżka* dla studentów, uczniów i dzieci oraz seniorów / 20 zł – zniżka* na Kartę do Kultury / 25 zł

KARNETY JEDNODNIOWE / 3.06 / 4.06 / 6.06 / 7.06 

20 zł – zniżka* dla studentów, uczniów oraz seniorów / 30 zł – zniżka* na Kartę do Kultury / 40 zł

WARSZTATY / KARNETY

20 zł – na Kartę Tancerza* / 60 zł / 70zł – karnety 3-osobowy (rodzic + 2 dzieci)  / 50 zł – karnet 2-osobowy (rodzic + 1 dziecko)

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i karty przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację / 1 kartę)

Sprzedaż biletów i karnetów (od 9 maja) oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00).

Kontakt: kasa@klubzak.com.pl Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w. 117 (w godzinach pracy kasy).

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close