VIII Gdański Festiwal Tańca „żywioły”: Da. Te Danza „Rio de luna”

Zdjęcie: VIII Gdański Festiwal Tańca „żywioły”: Da. Te Danza „Rio de luna”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

VIII edycję Gdańskiego Festiwalu Tańca zdominują żywioły. Podobnie jak w ubiegłych latach festiwal otworzą trójmiejskie premiery a po nich pokazane zostaną spektakle polskie i zagraniczne. Żywioł wody pojawi się w spektaklu Rio de la Luna hiszpańskiego teatru DA.TE DANZA, specjalizującego się w produkcjach dla najmłodszej widowni. Spektakl inspirowany jest niemowlęcym poznawaniem świata i własnym sposobem komunikacji niemowląt. Bardzo ważną rolę w spektaklu pełni muzyka – uwagę najmłodszej widowni przykuwa wszechobecny rytm, fascynujące dźwięki. Każda zmiana w ścieżce dźwiękowej obrazuje określone emocje i nastroje, którym towarzyszy spokojna i płynna choreografia.

Trailer

autor, reżyser, choreograf: Omar Meza

dramaturgia: Carlos Herans

wykonanie: Iván Montardit, Rosa María Herrador

asystent choreografa: Celia Sako

muzyka: Jesús Fernández, José Perelló

kostiumy: Da.Te Danza, Javier F. Casero

reżyseria światła: Ernesto Monza

scenografia: Da. Te Danza

producent: Laura Campoy

zdjęcia: Ruperto Leal

koprodukajca: La Sala Miguel Hernández (Sabadell)

premiera (premiere): 25.09.2010

czas trwania: 40 min.

Omar Meza w latach 90. tańczył w Neuer Tanz w Düsseldorfie, a po dwóch latach przeniósł się na stałe do Hiszpanii zakładając Hojarasca w Burgos. Jego działalność jako  choreografa znacznie wpłynęła na rozwój tańca współczesnego w Hiszpanii. Dzięki wkładowi lokalnego rządu Andaluzji, państwowemu Instytutowi Sztuk Performatywnych i Muzyki oraz teatrowi Alhambra z Granady w 1999 roku powstała kompania Da.Te Danza, której Omar Meza został dyrektorem i choreografem. Zespół  specjalizuje się w spektaklach dla najmłodszej widowni.

***

Organizatorem GDAŃSKIEGO FESTIWALU TAŃCA jest Klub Żak, a Festiwal realizowany jest dzięki dofinansowaniu z Miasta Gdańsk, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mecenasem Festiwalu jest  Gdańska Infrastruktura Wodno-Kanalizacyjna.

BILETY:

3 zł – na Kartę Tancerza / 8 zł – pokazy konkursowe Solo Dance Contest, zniżka* na Kartę Dużej Rodziny / 15 zł – zniżka* dla studentów, uczniów i dzieci oraz seniorów / 20 zł – zniżka* na Kartę do Kultury / 25 zł

KARNETY JEDNODNIOWE / 3.06 / 4.06 / 6.06 / 7.06 

20 zł – zniżka* dla studentów, uczniów oraz seniorów / 30 zł – zniżka* na Kartę do Kultury / 40 zł

WARSZTATY / KARNETY

20 zł – na Kartę Tancerza* / 60 zł / 70zł – karnety 3-osobowy (rodzic + 2 dzieci)  / 50 zł – karnet 2-osobowy (rodzic + 1 dziecko)

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i karty przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację / 1 kartę)

Sprzedaż biletów i karnetów (od 9 maja) oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00).

Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w. 117 (w godzinach pracy kasy).

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 10:00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close