VIII Gdański Festiwal Tańca „żywioły”: Máté Mészáros „Hinoki”

Zdjęcie: VIII Gdański Festiwal Tańca „żywioły”: Máté Mészáros „Hinoki”

Fot. Daniel Domolky

Wersja do druku

Udostępnij

VIII edycję Gdańskiego Festiwalu Tańca zdominują żywioły. Podobnie jak w ubiegłych latach festiwal otworzą trójmiejskie premiery a po nich pokazane zostaną spektakle polskie i zagraniczne. Wyrazista, fizyczna choreografia w spektaklu Hinoki jest dziełem Máté Mészárosa, tancerza sławnego zespołu ULTIMA VEZ z Belgii. Spektakl skupia się na trzech przymiotach: śmierci, destrukcji i rekonstrukcji. Stworzony przez sześciu węgierskich tancerzy oraz perkusistę Arona Porteleki. Ekstremalny ruch oraz muzyka, fuzja stylów – od tańca współczesnego przez sztuki walki po taniec ludowy. Żywy obraz instynktownych zachowań, wyuczonych reakcji, tworzy na scenie odzwierciedlenie rzeczywistości.

Moim celem jest stworzenie bardzo fizycznego spektaklu poprzez zagłębienie się w ekstrema przy równoczesnej pomocy muzyki, tekstu oraz ruchu.

Máté Mészáros

Trailer

choreografia: Máté Mészáros

wykonanie: Viktória Dányi, Nóra Horváth, Péter Juhász, Máté Mészáros, Dávid Mikó, Áron Porteleki, Csaba Varga

muzyka: Áron Porteleki

kostiumy: Klára Kalicz

scenografia: Máté Mészáros

światło: Ferenc Stadler, Máté Vajda

menager produkcji: Anikó Rácz

produkcja: SÍN Culture Centre

premiera: 24.20.2014

czas trwania: 45 min.

Máté Mészáros ukończył Węgierską Akademię Tańca w Budapeszcie. W trakcie studiów dołączył  do Szeged Contemporary Dance Company, czołowego zespołu tanecznego na Węgrzech. Wielokrotnie nagradzany:  Keresztes Maria (1999), nagroda dla  najlepszego tancerza na IV National Art Festival (2001) oraz nagroda Zoltan Imre (2002). Wiosną 2003  roku dołączył do Carte Blanche, w 2004 roku tańczył w eksperymentalnej hiszpańskiej grupie Lanonima  Imperial oraz w spektaklach Ultima Vez i Zero Visibility Copr.  Przez 10 lat tancerz Ultima Vez.

***

Organizatorem GDAŃSKIEGO FESTIWALU TAŃCA jest Klub Żak, a Festiwal realizowany jest dzięki dofinansowaniu z Miasta Gdańsk, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mecenasem Festiwalu jest  Gdańska Infrastruktura Wodno-Kanalizacyjna.

BILETY:

3 zł – na Kartę Tancerza / 8 zł – pokazy konkursowe Solo Dance Contest, zniżka* na Kartę Dużej Rodziny / 15 zł – zniżka* dla studentów, uczniów i dzieci oraz seniorów / 20 zł – zniżka* na Kartę do Kultury / 25 zł

KARNETY JEDNODNIOWE / 3.06 / 4.06 / 6.06 / 7.06 

20 zł – zniżka* dla studentów, uczniów oraz seniorów / 30 zł – zniżka* na Kartę do Kultury / 40 zł

WARSZTATY / KARNETY

20 zł – na Kartę Tancerza* / 60 zł / 70zł – karnety 3-osobowy (rodzic + 2 dzieci)  / 50 zł – karnet 2-osobowy (rodzic + 1 dziecko)

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i karty przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację / 1 kartę)

Sprzedaż biletów i karnetów (od 9 maja) oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00).

Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w. 117 (w godzinach pracy kasy).

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 21:00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close