VIII Gdański Festiwal Tańca „żywioły”: Panama Pictures „Alpha – the New Willderness”

Zdjęcie: VIII Gdański Festiwal Tańca „żywioły”: Panama Pictures „Alpha – the New Willderness”

Fot. Rinse Fokkema

Wersja do druku

Udostępnij

VIII edycję Gdańskiego Festiwalu Tańca zdominują żywioły. Podobnie jak w ubiegłych latach festiwal otworzą trójmiejskie premiery a po nich pokazane zostaną spektakle polskie i zagraniczne. Spektakl zespołu Panama Pictures Alpha – the New Wilderness w choreografii Pii Meuthen to energiczne połączenie tańca, akrobacji i klasycznych pieśni. Na scenie pojawi się pięciu mężczyzn i śpiewaczka. Spektakl jest satyrą na nienasynoną żądzę władzy najwyższych kadr kierowniczych. ALPHA porównuje zachowania biznesmenów do nawyków stada naczelnych. Pokazuje jak cienka jest granica cywilizacji. Ispiracją dla twórców był kryzys gospodarczy, badania nad zachowaniem osób sprawujących najwyższą władzę w firmach oraz wybitnego prymatologa Fransa de Waala.

Trailer

choreografia: Pia Meuthen

taniec i akrobacje: Francesco Barba, Tobias Spori, Miguel Fiol Duran, Gabriele Manca, Fabian Krestel

sopran: Linde Schinkel

muzyka: Jeroen Strijbos & Rob van Rijswijk

scenografia: Katleen Vinck

kostiumy: Sanne Reichert

światła: Edwin van Steenbergen

dramaturgia: Angelique Willkie

asystent choreografa:  Miquel de Jong

czas trwania: 75 min.

Pia Meuthen ukończyła Hogeschool voor de Kunsten w Amsterdamie i Fontys Dansacademie w Tilburgu, gdzie od 2005 roku wykłada. Jako niezależny choreograf działa od 1998 roku. W 2002 założyła własny zespół – Panama Pictures. Brała udział w projekcie The Springdance Talent Program w Nottingham oraz The Big Intensive Workshop w Sadler’s Wells, w Londynie. Jej spektakle były prezentowane w ramach sieci Aerowaves oraz Modul Dance a także w finałach międzynarodowych konkursów choreograficznych. Spektakl Unmade Beds był nominowany do nagrody VSCD za najlepszy spektakl holenderski.

***

Organizatorem GDAŃSKIEGO FESTIWALU TAŃCA jest Klub Żak, a Festiwal realizowany jest dzięki dofinansowaniu z Miasta Gdańsk, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mecenasem Festiwalu jest  Gdańska Infrastruktura Wodno-Kanalizacyjna.

BILETY:

3 zł – na Kartę Tancerza / 8 zł – pokazy konkursowe Solo Dance Contest, zniżka* na Kartę Dużej Rodziny / 15 zł – zniżka* dla studentów, uczniów i dzieci oraz seniorów / 20 zł – zniżka* na Kartę do Kultury / 25 zł

KARNETY JEDNODNIOWE / 3.06 / 4.06 / 6.06 / 7.06 

20 zł – zniżka* dla studentów, uczniów oraz seniorów / 30 zł – zniżka* na Kartę do Kultury / 40 zł

WARSZTATY / KARNETY

20 zł – na Kartę Tancerza* / 60 zł / 70zł – karnety 3-osobowy (rodzic + 2 dzieci)  / 50 zł – karnet 2-osobowy (rodzic + 1 dziecko)

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i karty przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację / 1 kartę)

Sprzedaż biletów i karnetów (od 9 maja) oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00).

Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w. 117 (w godzinach pracy kasy).

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close