VIII Gdański Festiwal Tańca „żywioły”: Teatr ROZBARK „democratic body” – chor. Anna Piotrowska

Zdjęcie: VIII Gdański Festiwal Tańca „żywioły”: Teatr ROZBARK  „democratic body” – chor. Anna Piotrowska

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

VIII edycję Gdańskiego Festiwalu Tańca zdominują żywioły. Podobnie jak w ubiegłych latach festiwal otworzą trójmiejskie premiery a po nich pokazane zostaną spektakle polskie i zagraniczne.

Z recenzji:

Najnowsza produkcja Anny Piotrowskiej to osobisty hołd złożony demokracji jako najwyższemu dobru, które człowiek otrzymuje – możliwości wyboru. Dla choreografa, tancerza, reżysera,  wybór określa horyzont twórczy. Pozwala wydobywać z ciała wszystko to, co domaga się wyrazu. Czy ciało podlega jednak zasadom wolnego wyboru? Czym jest demokracja w ciele i czy w ogóle jest możliwa? Gdy jedno demokratyczne ciało spotyka drugie, rozpoczyna się spektakl balansu, między równością i nierównością, tolerancją i wycofaniem, obcością i zaufaniem. Ujawniają się nie tylko przemyślane strategie kontaktu z drugim człowiekiem, ale również skrywane emocje, lęki, potrzeby. Demokracja staje się nie tyle celem, co narzędziem. Pozwala kochać i być kochanym, wybierać i szanować wybory, wygrywać i godzić się z przegraną…
Anna Duda / obserwatorium krytyczne

koncepcja,reżyseria,choreografia :  Anna Piotrowska

wykonanie: Kamil Bończyk, Wojciech Chowaniec, Szymon Dobosik, Jan Lorys, Tomek Urbański, Piotr Mateusz Wach

muzyka: Michał Mackiewicz

światła: Anna Piotrowska, Michał Wawrzyniak

scenografia/kostiumy: Anna Piotrowska

współpraca: Przemek Jeżmirski, Bożena Suwaj, Paweł Murlik, DastinGreczyło

produkcja: TeatrROZBARK, Fundacja Rozwoju Tańca_eferte

premiera: 29.06.2015, Teatr ROZBARK

czas trwania: 60 min.

Anna Piotrowska, Fundator i Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Tańca, założycielka Mufimi, jest pomysłodawczynią i koordynatorką wielu ogólnopolskich i międzynarodowych programów edukacyjno kulturalnych: PolemiQi, Atak przestrzeni, Solo Duo_Polska, laboratorium choreografii, British 4 Polish Dance i in.Jest laureatka Solo Duo Dance Festival w Budapeszcie, a także stypendystką British Council Awards 2004 Young Polish Arts Entrepreneur. Jest kierownikiem artystycznym w Teatrze ROZBARK. Jest autorką ponad sześćdziesięciu choreografii. Do najbardziej znanych należą solowe: n_nieporuszone, Misja_ka, CaffeKlatschen oraz Look 4 Faces zrealizowane na zaproszenie Śląskiego Teatru Tańca. Artystka prowadzi także zajęcia tańca współczesnego o różnych poziomach zaawansowania – ich uczestniczki najczęściej zasilają szeregi Mufmi, występując w choreografiach Piotrowskiej. Można by więc rzec, że twórczyni prowadzi swego rodzaju mini-szkołę, kurs tańca współczesnego, przygotowujący do profesjonalnych występów. Poza pracą z młodymi tancerkami (zespół Mufmi jest w całości żeński), Piotrowska realizuje również lekcje ruchowe dla seniorów.

***

Organizatorem GDAŃSKIEGO FESTIWALU TAŃCA jest Klub Żak, a Festiwal realizowany jest dzięki dofinansowaniu z Miasta Gdańsk, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mecenasem Festiwalu jest  Gdańska Infrastruktura Wodno-Kanalizacyjna.

BILETY:

3 zł – na Kartę Tancerza / 8 zł – pokazy konkursowe Solo Dance Contest, zniżka* na Kartę Dużej Rodziny / 15 zł – zniżka* dla studentów, uczniów i dzieci oraz seniorów / 20 zł – zniżka* na Kartę do Kultury / 25 zł

KARNETY JEDNODNIOWE / 3.06 / 4.06 / 6.06 / 7.06 

20 zł – zniżka* dla studentów, uczniów oraz seniorów / 30 zł – zniżka* na Kartę do Kultury / 40 zł

WARSZTATY / KARNETY

20 zł – na Kartę Tancerza* / 60 zł / 70zł – karnety 3-osobowy (rodzic + 2 dzieci)  / 50 zł – karnet 2-osobowy (rodzic + 1 dziecko)

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i karty przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację / 1 kartę)

Sprzedaż biletów i karnetów (od 9 maja) oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00).

Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w. 117 (w godzinach pracy kasy).

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 21:00

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close