Wałcz/Scena dla tańca 2020: „Teraz taniec”: „_on_line__” – Kolektyw Holobiont i Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk – spektakl dla rodzin z dziećmi w wieku 5-8 lat

Zdjęcie: Wałcz/Scena dla tańca 2020: „Teraz taniec”: „_on_line__” – Kolektyw Holobiont i Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk – spektakl dla rodzin z dziećmi w wieku 5-8 lat

fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach projektu Teraz taniec w Wałeckim Centrum Kultury odbędzie się pokaz spektaklu _on_line__ w choreografii Aleksandry Bożek-Muszyńskiej oraz Hanny Bylki-Kaneckiej (Kolektyw Holobiont).

O spektaklu:

Biegając, chodząc, stojąc, siedząc, leżąc, turlając się, podskakując. Rodzinnie, w grupie rówieśników lub samemu. W pionie, w poziomie, na ziemi i w powietrzu. W takt muzyki lub wsłuchując się we własny rytm. Jaki rysunek na papierze może powstać dzięki tym różnym rodzajom ruchu?

_on_line__ jest spektaklem zgłębiającym temat śladów ruchu, które wraz z performerami uczestnicy będą tworzyć poprzez własny taniec. Powstała wielkoformatowa praca będzie ulegać transformacji na oczach i z aktywnym udziałem widzów. Tak skonstruowane wydarzenie może stać się twórczą okazją do zacieśniania więzi między dziećmi a opiekunami oraz do niecodziennego spotkania ze sztuką.

Uwaga: Pastele, których będziemy używać, zostawią ślady nie tylko na papierze, dlatego zachęcamy do zabrania ze sobą stroju na przebranie – najlepiej wygodnego i niekrępującego ruchów. W przestrzeń spektaklu wchodzimy bez butów.

pomysł: Aleksandra Bożek-Muszyńska

choreografia: Kolektyw Holobiont – Aleksandra Bożek-Muszyńska i Hanna Bylka-Kanecka

kreacja i wykonanie: Aleksandra Bożek-Muszyńska, Dana Chmielewska, Paweł Grala

muzyka /collage: Józef Buchnajzer

realizacja techniczna: Łukasz Kędzierski

konsultacja świateł: Joanna Leśnierowska

oprawa graficzna: Michał Łuczak

zdjęcie promocyjne: Jakub Wittchen

produkcja: Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk

czas trwania: do 60 min

Uwagi dla widzów spektakli:

Aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort naszych widzów, spektakle zostały dostosowane do obowiązujących wytycznych dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2. Prosimy o wcześniejsze przybycie na miejsce w celu dopełnienia formalności związanych z bezpiecznym udziałem w wydarzeniu. Każdy widz zobowiązany jest do przestrzegania aktualnych wytycznych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego.

O projekcie:

Teraz taniec to projekt z obszaru nowej choreografii, stworzony z myślą o rodzinnej publiczności. Wydarzenie przygotowane zostało specjalnie dla widzów z trzech miejscowości: Wałcza, Kluczborka i Złocieńca. Trzon projektu stanowią jedne z najbardziej cenionych polskich spektakli tanecznych dla dzieci i bliskich im dorosłych: on_line__ w choreografii Aleksandry Bożek-Muszyńskiej oraz Hanny Bylki-Kaneckiej (Kolektyw Holobiont), blisko poznańskiego Centrum Sztuki Dziecka i polsko-japońskie Kuuki Art Fraction Foundation (Poznań)/JIENKYO (Tokio) – oba w reżyserii Alicji Morawskiej-Rubczak. To spektakle interaktywne, nastawione na budowanie rodzinnych więzi i współdziałanie dzieci i rodziców. Ich twórcy stawiają sobie za cel rozwijanie głębokich i długofalowych relacji oraz projektowanie doświadczeń.

Projekt współorganizowany przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2020.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 11:00

Wałcz: Wałeckie Centrum Kultury, Plac Zesłańców Sybiru 3

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close