Wałcz/Scena dla tańca 2020: „Teraz taniec”: „Kuuki” – Art Fraction Foundation i JIENKYO – interaktywny spektakl dla rodzin z dziećmi wieku 0-2 lata

Zdjęcie: Wałcz/Scena dla tańca 2020: „Teraz taniec”: „Kuuki” – Art Fraction Foundation i JIENKYO – interaktywny spektakl dla rodzin z dziećmi wieku 0-2 lata

fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach projektu Teraz taniec, stworzonego z myślą o rodzinnej publiczności, w Wałeckim Centrum Kultury odbędzie się pokaz interaktywnego spektaklu Kuuki.

O spektaklu:

空気 (Kuuki) – to japońskie słowo oznaczające powietrze. Składa się ono ze znaków kanji określających niebo, atmosferę i energię jednocześnie. Dla artystów pracujących nad tą produkcją Kuuki/Powietrze to przede wszystkim ruch.

Dynamicznie, lekko, zwiewnie, nieuchwytnie – Kuuki to poszukiwanie energii. Czy można dotknąć wiatru? Jak pachnie powietrze? W jaki sposób dźwięczy oddech?

Powietrze nieustannie zachwyca nas swoją nieuchwytnością, niedookreślonością, czaruje obietnicą wzniesienia się w górę, pociąga możliwością lotu, wirowania. W tej delikatnej i bezpiecznej przestrzeni artyści, dzieci i dorośli poszukują wspólnych doświadczeń i wzajemnie się inspirują. Ruch, dźwięk, obraz przepełnione są powietrzem.

Kuuki to japońsko-polska produkcja, do realizacji której JIENKYO (Japońska Unia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży) zaprosiła duet twórczy – Barbara Małecka/Alicja Morawska-Rubczak – który od prawie dziesięciu lat zajmuje się rozwijaniem nurtu teatru dla najmłodszych w Polsce oraz promocją rodzimego teatru dla dzieci za granicą; scenografka i reżyserka tworzą wspólnie przedstawienia skierowane do dzieci poniżej trzeciego roku życia – zrealizowały m.in. blisko w Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

Spektakl Kuuki prezentowany był na festiwalach w Polsce, Chinach, Japonii i Niemczech.

reżyseria: Alicja Morawska-Rubczak

scenografia: Barbara Małecka

muzyka: Kanako Kato

muzyka na żywo: Jakub Drzastwa

wykonanie / wersja polska: Magda Wolnicka i Monika Kiwak

produkcja: Art Fraction Foundation

czas trwania: 40 min

bilety w cenie 10 zł dostępne: tutaj

Uwagi dla widzów spektakli:

Aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort widzów, spektakle zostały dostosowane do obowiązujących wytycznych dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2. Prosimy o wcześniejsze przybycie na miejsce w celu dopełnienia formalności związanych z bezpiecznym udziałem w wydarzeniu. Każdy widz zobowiązany jest do przestrzegania aktualnych wytycznych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego.

O projekcie:

Teraz taniec to projekt z obszaru nowej choreografii, stworzony z myślą o rodzinnej publiczności. Wydarzenie przygotowane zostało specjalnie dla widzów z trzech miejscowości: Wałcza, Kluczborka i Złocieńca. Trzon projektu stanowią jedne z najbardziej cenionych polskich spektakli tanecznych dla dzieci i bliskich im dorosłych: _on_line__ w choreografii Aleksandry Bożek-Muszyńskiej oraz Hanny Bylki-Kaneckiej (Kolektyw Holobiont), blisko poznańskiego Centrum Sztuki Dziecka i polsko-japońskie Kuuki Art Fraction Foundation (Poznań)/JIENKYO (Tokio) – oba w reżyserii Alicji Morawskiej-Rubczak. To spektakle interaktywne, nastawione na budowanie rodzinnych więzi i współdziałanie dzieci i rodziców. Ich twórcy stawiają sobie za cel rozwijanie głębokich i długofalowych relacji oraz projektowanie doświadczeń.

Projekt współorganizowany przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2020.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 11:00

Wałcz: Wałeckie Centrum Kultury, Plac Zesłańców Sybiru 3

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close