Warszawa / 23. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu: Komoco Theatre „IMA” – chor. Sofia Nappi

Zdjęcie: Warszawa / 23. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu: Komoco Theatre „IMA” – chor. Sofia Nappi

23. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu. Plakat: materiały własne organizatora

Fundacja Warszawskiego Centrum Pantomimy zaprasza na spektakl Komoco Theatre – jednego z najbardziej rozpoznawalnych włoskich teatrów fizycznych i tańca w Europie. Spektakl zatytułowany IMA w choreografii Sofii Nappi zaprezentowany zostanie w ramach 23. Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu. 

Wersja do druku

Udostępnij

IMA to sztuka mówiąca o maskach, za którymi kryją się ludzkie uczucia, o bagażu dźwiganym przez życie, który niczym w rytuale bezustannie rozpakowujemy i sortujemy. W spektaklu włoska choreografka Sofia Nappi pokazuje, jak ambitnie planujemy przyszłość lub jak uparcie trzymamy się przeszłości, a co za tym idzie, jak rzadko stajemy pośrodku chwili. To właśnie życia w teraźniejszości szukają na scenie postaci z pomarszczonymi twarzami i poruszającymi się w tańcu, zwinnymi ciałami. W fizycznym doznaniu tańca, pantomimy i gestu bohaterowie uwalniają się od masek i wspomnień, aby stać się jednością z samymi sobą.

Sofia Nappi jest choreografką, tancerką, dyrektorką artystyczną i współzałożycielką Komoco Theatre. Dzięki swoim spektaklom zdobyła nagrodę Introdans Partner Award 2021 na Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym Duetów w Rotterdamie, a także pierwszą nagrodę krytyków i nagrodę produkcyjną Tanja-Liedtke-Stiftung na 35. Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym w Hanowerze 2021.
Zespół Komoco jest aktualnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych włoskich teatrów fizycznych i tańca w Europie.

Pomysł, choreografia: Sofia Nappi

Występują: Arthur Bouilliol, Leonardo de Santis, Glenda Gheller, India Guanzini, Paolo Piancastelli

Asystent choreografa: Adriano Popolo Rubbio

Światła: Alessandro Caso

Kostiumy: Luigi Formicola

Produkcja: Sosta Palmizi, Komoco/Sofia Nappi
Czas trwania: 50 minut

Więcej: www.mimefestival.pl

Program festiwalu:

12 października, godz. 19.00
Voyage Immobile Teatr Warszawskiego Centrum Pantomimy

13 października, godz. 19.00
Treny Teatr Warszawskiego Centrum Pantomimy

14 października, godz. 19.00
IMA Komoco Company / Sofia Nappi – Włochy

15 października, godz. 12.00
Pani Pani O! Teatr Mimo

15 października, godz. 19.00
Une Histoire vraie Gato SA Company – Portugalia

Wydarzenia dodatkowe

14 października, godz. 11.00-14.00
Warsztaty sztuki pantomimy z Lionelem Menardem – Francja

14 października, godz. 17.00
Spotkania z Pantomimą/ 100 lecie urodzin Marcela Marceau- Lionel Menard

12-15 października
Wystawa fotografii teatru pantomimy – Maciej Zakrzewski

23. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu po raz trzeci odbędzie się w Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy”.

W dniach 12-15 października organizatorzy zabiorą widzów w podróż po różnorodności form współczesnego teatru pantomimy w Europie. Teatru, który, pomimo odmiennych korzeni, łączy, będąca coraz większym wyzwaniem, idea sztuki poza słowami. Oryginalna poetyka, humor, zaskakująca wrażliwość i emocjonalność twórców oraz wykonawców przedstawień sprawia, że pantomima wymyka się oczywistym definicjom.

Tegoroczny festiwal otworzy premiera Teatru Warszawskiego Centrum Pantomimy. Na scenie wystąpi również jeden z najważniejszych obecnie teatrów sztuki tańca i teatru ciała Komodo z Włoch, który gościć będzie w Polsce po raz pierwszy. Publiczność będzie mogła obejrzeć pozasłowną interpretację Trenów Jana Kochanowskiego, przygotowaną razem z Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie oraz piękne widowisko z Portugalii, które zamknie festiwal. W ramach festiwalu zaplanowano także przedstawienie familijne. Na wszystkich widzów czekać będzie wystawa fotografa Macieja Zakrzewskiego.

Tegoroczne spektakle będą zadziwiać, bawić, wzruszać i urzekać pięknem teatralnego rzemiosła. To wszystko dzięki zespołom i artystom z Polski, Włoch i Portugalii.

Organizatorem festiwalu jest Fundacja Warszawskiego Centrum Pantomimy, miejscem prezentacji święta Sztuki Pantomimy a zarazem współorganizatorem teatralnego święta jest Ursynowskie Centrum Kultury ‚Alternatywy”.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy” ul. Indii Gandhi 9, sala: Szekspir

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close