Warszawa/35. Scena Tańca Studio: Anna Steller, Krzysztof „Leon” Dziemaszkiewicz „Atman”

Zdjęcie: Warszawa/35. Scena Tańca Studio: Anna Steller, Krzysztof „Leon” Dziemaszkiewicz „Atman”

fot. „Nieprawda”

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach 35. Sceny Tańca Studio Instytut Muzyki i Tańca oraz STUDIO teatrgaleria zapraszają na spektakl Atman Anny Steller i Krzysztofa „Leona” Dziemaszkiewicza. Spektakl przeznaczony jest dla widzów dorosłych.

O spektaklu:

 

Jako trzeci wspólny projekt Anny Steller i Krzysztofa „Leona” Dziemaszkiewicza, Atman zamyka tryptyk, w skład którego wchodzą także Strefa Zagrożenia (2012) i Dziewczęta z Zajęczego Wzgórza (2008).

Tytułowy Atman jest pojęciem zaczerpniętym z hinduizmu i oznacza duszę, która ulatuje z otworu w czaszce w czasie całopalenia zmarłego. Obrzęd ten pozwala przejść duszy w inny stan i na rzecz nowej tożsamości odrzucić tę dotychczasową. Spektakl Atman bada jakość „przejść”, podczas których człowiek lub inna istota znajdują się w stanie „pomiędzy”. Eksploruje tematy tożsamości, płci i relacji człowiek/natura/zwierzę. By przeniknąć do głęboko skrywanych przeżyć i wspomnień, powołuje sytuacje rytualnego transu. Atman to obserwacja i przesuwanie granic między istotą ucywilizowaną, ukształtowaną przez nawyki kulturowe a instynktownym prabytem, niezdefiniowanym przynależnością do żadnej grupy społecznej.

reżyseria, choreografia i kreacja: Anna Steller, Krzysztof „Leon” Dziemaszkiewicz

premiera: 24 października 2018, Klubokawiarnia Dwie Zmiany w Sopocie

czas trwania: 50 min

Spektakl powstał dzięki Stypendium Kulturalnemu Prezydenta Miasta Gdańska i Stypendium Artystycznemu Miasta Sopot.

***

Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce lub zagranicą. Cyklicznie, przez kilka dni w miesiącu STUDIO teatrgaleria będzie przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdą się wydarzenia pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego.

Projekt Scena Tańca Studio realizowany jest od września 2015 roku przez Instytut Muzyki i Tańca oraz STUDIO teatrgaleria, przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Biura Kultury m.st. Warszawy.

BILETY: 20 zł

Bilety do nabycia w kasie STUDIO teatrgaleria oraz za pośrednictwem strony internetowej: www.teatrstudio.pl

Organizatorzy:

STUDIO teatrgaleria

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

Dofinansowano ze środków:

Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Miasta Stołecznego Warszawy

Studio Teatr Galeria (miniaturka)  IMIT (miniaturka)

MKiDN dofinansowanie (miniaturka) Syrenka 2019 STS (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Warszawa: Teatr Studio, plac Defilad 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close