Warszawa/35. Scena Tańca Studio: Kasia Wolińska „Dance, pilgrim, dance”

Zdjęcie: Warszawa/35. Scena Tańca Studio: Kasia Wolińska „Dance, pilgrim, dance”

fot. Ashiq Khondker

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach 35. Sceny Tańca Studio Instytut Muzyki i Tańca oraz STUDIO teatrgaleria zapraszają na spektakl Dance, pilgrim, dance Kasi Wolińskiej.

O spektaklu:

Po obejrzeniu występu Isadory Duncan w Moskiewskim Teatrze Bolszoj w czwartą rocznicę Rewolucji Październikowej, Lenin nagrodził ją oklaskami. Po powrocie do Stanów Zjednoczonych, otrzymała  od Sowietów telegram o następującej treści: „Rząd rosyjski w pełni Cię rozumie. Przyjedź do nas, ufundujemy Ci szkołę.”

Na początku XX wieku Isadora Duncan zrewolucjonizowała taniec, by następnie w Moskwie uczynić tańczące ciało narzędziem propagandy na rzecz idei rewolucyjnych. Choreografia The Revolutionary powstała około 1923 roku i przyczyniła się do zrujnowania opinii o Duncan za oceanem. Spektakl podejmuje próbę odkrycia nie w pełni dotąd opowiedzianych historii i choreografii modern dance oraz ich relacji ze Związkiem Radzieckim i dziedzictwem marksizmu.

koncept i choreografia: Kasia Wolińska (z wykorzystaniem fragmentów oryginalnej choreografii Isadory Duncan)

wideo/rzeźba wideo: Ashiq Khondker

muzyka: Remix by Kasia Wolińska & Ashiq Khondker

mentor artystyczny: Guy Cools

światła: Łukasz Kędzierski

premiera: 30 września 2017, Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk

czas trwania: 30 min

Spektakl powstał dzięki wsparciu Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk w ramach Solo Projekt Plus 2017. Art Stations Foundation (miniaturka)

***

Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce lub zagranicą. Cyklicznie, przez kilka dni w miesiącu STUDIO teatrgaleria będzie przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdą się wydarzenia pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego.

Projekt Scena Tańca Studio realizowany jest od września 2015 roku przez Instytut Muzyki i Tańca oraz STUDIO teatrgaleria, przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Biura Kultury m.st. Warszawy.

BILETY: 20 zł

Bilety do nabycia w kasie STUDIO teatrgaleria oraz za pośrednictwem strony internetowej: www.teatrstudio.pl

Organizatorzy:

STUDIO teatrgaleria

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

Dofinansowano ze środków:

Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Miasta Stołecznego Warszawy

Studio Teatr Galeria (miniaturka)  IMIT (miniaturka)

MKiDN dofinansowanie (miniaturka) Syrenka 2019 STS (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Warszawa: Teatr Studio, plac Defilad 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close