Warszawa/35. Scena Tańca Studio: Kasia Wolińska „The Future Body at Work” – warsztat

Zdjęcie: Warszawa/35. Scena Tańca Studio: Kasia Wolińska „The Future Body at Work” – warsztat

fot. Kasia Wolińska/Ashiq Khondker

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach 35. Sceny Tańca Studio Instytut Muzyki i Tańca oraz STUDIO teatrgaleria zapraszają na warsztat Kasi Wolińskiej The Future Body at Work.

W ramach precyzyjnie skomponowanego (scored) warsztatu Kasia Wolińska i Frida Sandström aktywizują swoje badania dotyczące polityczności tańczących ciał. Ucieleśniona refleksja nad dziedzictwem tańca jest otwartą przestrzenią, w której wszyscy zostają zaproszeni do słuchania, odczuwania i działania. The Future Body at Work ma na celu stworzenie szkoły, w której możliwe jest odrzucenie dychotomii ciała i umysłu poprzez przeniesienie uwagi na to, co istnieje pomiędzy ciałem a słowem. Praktyka, która konstytuuje tę przestrzeń, zakłada współegzystowanie ruchu, mówienia i pisania.

Warsztat proponuje studiowanie i reaktywację momentów z historii tańca w przestrzeni poinformowanej technicznymi, somatycznymi i afektywnymi metodami pracy z ciałem poprzez taniec i choreografię z tradycji modern i post-modern dance oraz praktyki wspólnego tańczenia (underscore, contraction-release, wave, solar plexus, spheric space, soft boundaries, rave).

Warsztat oparty jest na tekście w języku angielskim – znajomość angielskiego mile widziana, ale nie obligatoryjna. Warsztat jest otwarty dla każdego, niezależnie od doświadczenia w praktyce lub w teorii tańca.

czas trwania: 150 min

***

Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce lub zagranicą. Cyklicznie, przez kilka dni w miesiącu STUDIO teatrgaleria będzie przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdą się wydarzenia pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego.

Projekt Scena Tańca Studio realizowany jest od września 2015 roku przez Instytut Muzyki i Tańca oraz STUDIO teatrgaleria, przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Biura Kultury m.st. Warszawy.

BILETY: 20 zł

Bilety do nabycia w kasie STUDIO teatrgaleria oraz za pośrednictwem strony internetowej: www.teatrstudio.pl

Organizatorzy:

STUDIO teatrgaleria

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

Dofinansowano ze środków:

Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Miasta Stołecznego Warszawy

Studio Teatr Galeria (miniaturka)  IMIT (miniaturka)

MKiDN dofinansowanie (miniaturka) Syrenka 2019 STS (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 13:00

Warszawa: Teatr Studio, plac Defilad 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close